Ukončení v sezóny 2022 – Zell am See

Publikoval , Igor Slavík

Jarda Bartoň ml. (o něm si detailně napíši za pár dnů, protože byl hostem Navijáku č. 46) mě pozval na závěrečnou do Rakouska. Takové pozvání se neodmítá. Trochu jsme ladili termín.Nakonec to vyšlo opravdu až na poslední chytací víkend. Resp. v Rakousku se chytá furt pryč, ale Jarda jde do nové práce, padá sníh, tak podmínky nejsou ideální.

Jarek mě povodil ve svém okolí. Žije v Zell am See. Je tam docela široké spektrum možností. Od Salzachu, přes Saalach, menší říčky a pak různé jezírka. My navštívili Finkau. 30 cm sněhu, zamrzlá skoro celá plocha. No, bylo to zajímavý. Povětšinou jsme nymfovali. Něco málo odsplávkovali a pár rybek jsem na jezeře chytil dokonce na sucho. Jarek to tu má zmáklý, nabízí i průvodcovské služby. Znalost vody byla poznat. Chytli jsme docela dost lipanů přes 40. Celkově do 20 ks ryb každý den. Což je více než solidní počet. Není to tady tak každou vycházku.

Neopomněli jsme si dát leberkäse na snídani i oběd před a pochytání, navštívit výbornou restauraci Traube (hallo Anita, Nina, Moritz), ochutnat glühwein na vánočním trhu (díky za pozvání Danko) a navštívit hokej.

Každopádně jsem si to užil. Díky za pohostinnost. Jarda má milou rodinu. Zdravím Ilču, Beatku a Sofinku, jezevčici Quennie a jejich dalších asi 30 pejsků… 😉

 


 

 

 3