Štika ?? cm?

Publikoval , Igor Slavík

Možná bych mohl tipovací soutěž ukončit legendárními slovy kamaráda Fíďáka: “Ty jo, já ji neměřil…”

To by nebyla pravda, já ji měřil. A když tak vidím ty tipy, tak bych to asi mohl vyhlásit jako reklamu na můj budoucí kurz: “Fotografujeme ryby s Igorem”.

Byl by o to zájem? Něco takového se chystá. Zatím na zakázku pro kamarády z Kanady.

Ale abych se vrátil ke štice. Štika mně zabrala na nějakých 6 metrech ode mě. Byl to rychlý útok a strímr fuč. Ani boj se nekonal. Kua, si říkám. No, nic. Nachystal jsem další návazec fluo 0,56, další strímr. Pět náhozů a situace na chlup stejná. To už jsem si řekl, kua, kua!! No, tak to zkusím ještě jednou. Návazec, strímr už jsem vybral škaredější, když se taky dneska koušou, že jo. Já vím, že to zní neskutečně. Ale fakt mně ho ta mrcha zase ukousla. To už jsem mlčel.

Dám tam menší strímr, kdybych měl lanko, nasadím lanko. Ale to bylo doma v šufleti. Tam mu bylo dobře.

Takže pokus číslo 4. Na třetí nához to vzala. Opět na na těch zmiňovaných 6 metrů. Tentokrát muška seděla a boj začal. Víceméně jsem počítal s tím, že i čtvrtý strímr odevzdám. Štika podnikla několik výpadů. Viděl jsem, že má mušku v koutku, tak ty její “kombinačky” jí nebyly platný. Po pár minutách byla v podběráku. Během boje jsem ji taky šacoval na aspoň devadesátku. Nakonec metr ukázal “pouhých” osmdesáttři centimetrů. Ale pro mě je to nový osobák. Takže jupííí. K metrovce se přibližuji jak Isinbajevová.

Takže rychlá “fotosešn” a zubatá šla zpět do vody.

Foceno na GoPro Hero8. Stativ GorillaPod na větvi. Není potřeba dělat nějaký “předpažky” (i když ve fotosadě taky jsou). Je potřeba správně rybu chytit a nastavit. Samozřejmě herecký výkon rybáře, který rybu nemůže téměř unést je vítán…  😉 I když byla fakt těžká.

Rybářské vybavení: prut Hanák Competition Superb Sea Trout 8100, naviják taky od Hanáků Lake 68 (to číslo mám rád), šňůra Hanák Competition Streamer s potápivým koncem a strímr viz foto.

A teď k vyhodnocení soutěže. Je vidět, že nejbližší tipy měli ti, kteří štiky pravidelně chytají. A pokud jsem se správně díval, tak o roušku se Peťovi Hučkovi přihlásí Marek Macholda. Maro, gratuluji a všem děkuji za účast. Potěšilo mě, že se k hádání nechali vyprovokovat i nerybáři.

Mějte se krásně, dávejte na sebe pozor, těším se, až se potkáme.

 

 

 

 

 

 

 

 1,166