Skoro vítězný článek z Rožmberského a Svatováclavského poháru

Publikoval , Igor Slavík

Autor: Milan Hladík

Dlouhé podzimní večery nastávají a nějak není co číst, vítězové závodů tradici nedrží, tak jsem si řekl, že alespoň něco napíšu. Sice jsem nic nevyhrál, ale bylo to málem 😊. Na podzim jsme na jihu Čech organizovali dva celorepublikové závody. Memoriál T. Kouby jako závod družstev, kde bývá 120 účastníků, jsme nakonec zrušili, jelikož bychom to vzhledem k opatřením kolem Coronaviru nedali dohromady. Na oba závody jsme zajistili vakcínu na Covid v podobě Tomáše Langra a všichni museli podepsat prohlášení, takže se nemohlo nic stát.

Rožmberský pohár se konal tradičně až pod druhým Rožmberským hradem, rovnou jsme do startovného započítali večeři, aby to měl Franta Kůrka snazší s vařením, a aby se účastníkům zkrátilo čekání na výsledky. Nakonec se s vyhlášením nečekalo na výsledky, ale na to, až všichni dojedí, takže to klaplo. Hlavně díky tomu, že s výsledky pomáhaly Ivča a Jíťa, a tím pádem jsme dokázali spočíst všechna předcházející kola dřív, než skončilo kolo poslední, a účastníci také byli disciplinovaní a boďáky přivezli včas. Volejníček taky byl, ale jenom malinkej a hned jsme ho opravili.

Celkem se chytilo 1349 ryb, většinou bílé, pár potočáků a duháků, největší byl Igorův tloušť, ještě že ne na štikového strýmra 😊, podle mě fajn závod, jen ti lipani tam chybějí, a taky nějaký velký ryby. I když proběhlo před závody vysazení, tak se moc duháků nechytilo.

A jak to šlo mně? Začal jsem již podruhé nebo potřetí na stejném místě (tentokrát to bylo B7), kde je jedna jamka, která dává, ale když je ráno tma a mlha, tak dává nerada. I tak mi to bralo od začátku, jen ne tolik, jak jsem si představoval, a chytil jsem dost malých tlouštíků okolo 14cm, měl jsem z toho celkem dobrý pocit, jelikož jsem chytal průběžně, jen pomalu a osm ryb stačilo na osmičku v sektoru, vyhrál Vojta s 24 kusy …. Pak se sluníčko zvedlo a osvítilo tu jamku a Martinovi Štěpánkovi jsem zapsal 17 ryb a byla z toho jednička v sektoru, takže to špatné místo asi nebylo. I pár fotek jsem udělal.

Pak jsem šel do zatáčky, rozhodoval mi Honza Wittner, přede mnou dal Vlčák 12 a Honza 2 ks, tak jsem se rozhodl přebrodit, šlo to celkem fajn asi dvě třetiny času, chytil jsem 15 ks, posledních dvacet minut jsem nechytil nic, byla z toho šestka a útěchou muže být nejlepší výsledek na daném místě za celý den. Macík vyhrál sektor s 22 rybami, ale dva závodníci měli jen o rybu víc než já, takže to nebyl zas tak špatný výkon. A Honza mi udělal i pár fotek.

Po polední pauze jsem dělal rozhodčího Mildovi a zachytil jeho tanečně-plavecké číslo. Do posledního kola jsem šel zase do zatáčky, ale o 2 km výše proti proudu. Rozhodoval mi Vlasta, který přede mnou chytil 15 ryb. Během třiceti minut jsem chytil 8 ryb a vypadalo to na slušný výsledek, ale pak to nějak nešlo a přidal jsem už jen jednoho tlouštíka na sucho a 9 ryb stačilo jen na celkové 9 místo v sektoru, který vyhrál Vojta s 26 rybami. Celkem mi přišlo, že mi to celkem bralo, ale když se člověk podívá na výsledky, tak to ostatním bralo o dost líp 😊

Na Svatováclavský pohár mám samozřejmě vyšší ambice, i když je pravda, že od té doby, co to mám do Boršova mnohem blíž, tak už nemám tolik natrénováno. Předpověď slibovala dost hnusné počasí, vysadili jsme jako již tradičně, tak se dalo čekat dost úlovků. Sešlo se jen 19 nejvěrnějších, tedy mnohem více nejvěrnějších se sešlo až den po závodě. Lodě jsme nedělali a závod jsme rozvrhli na tři sektory a tři kola s dvěma rotacemi, tedy každý chytal na devíti místech. Začínal jsem pod cestou na C1, na první hod jsem měl kontakt už při vyklesávání mušek, na druhý a třetí taky, ale neproměnil jsem, po chvíli mi po pár telefonátech duhák dojel až ke břehu a lítal mezi druhou a poslední muškou a nemohl se rozhodnout, kterou vezme, až nakonec nevzal žádnou. Ostatní občas něco chytli, v prostřední části jsem neměl záběr a v poslední jsem napíchnul jednoho duháka na bobinu, ale spadl mi u podběráku. Takže z toho byla jediná nula na celém rybníku a rozhodnutí, že už nikdy nebudu na Květoňově nic organizovat. 😊 Na vítězství v sektoru stačily Mildovi 3 ryby ….

Pak jsem šel na hráz napravo od stavidla, když se mi povedlo hodit za stavidlo, tak jsem čas od času měl záběr, chytil jsem 4 ryby, a ještě mi dvě spadly, pak jsem rotoval napravo k lesu, měl jsem dva záběry, ale obě ryby mi spadly, a ve třetí části jsem jednu přidal. Milda vyhrál se šesti …

Poslední kolo jsem začínal na louce na A2, A-jednička dávala od rána nejvíce, Chybas chytil asi deset, mně se do hejna povedlo párkrát dohodit z boku a chytil jsem jich pět a dva mi ještě spadli. V každé další rotaci jsem ještě jednoho přidal, ale celkově sedm stačilo jen na čtyřku, vyhrál jasně Chybas se šestnácti kusy a za ním byli Pavel Čapek a Milda s osmi kusy, oba se protočili na A1.

Když se signálem chytil Chybas posledního, říkal, že by se třeba mohl hodit, a fakt se hodil, protože na prvních dvou místech byli Franta Kouba a Chybas, oba měli součet 5 a 25 úlovků a Chybas měl o jeden centimetr delší největší rybu. Jak říká Franta Hanák, vždycky je to o rybu nebo o centimetr.

Takže jsem rozhodnutí z prvního kola vzal zpět, jelikož to nakonec nebyl tak špatný závod, na Květoňově jsme zažili mnohem horší. Bylo to hodně vyrovnané, první tři měli stejný součet 5, já jsem byl dvanáctej a měl jsem přitom záběry na to, že jsem mohl i vyhrát se součtem 4, což mělo podobné více lidí, a třeba Petr Černík byl čtvrtý a dal si jednu nulu (k ní měl dvě jedničky a celkově více ryb, než třetí Milda). Také to bylo samozřejmě tím, že byl malý počet lidí v sektoru.

 

 

Dovolil jsme si přidat i svoje fotky.

Podle nich to teda vypadá, že závodili pouze dva závodníci… 😉

Bylo to fajn, ostatně jako vždy na jihu.

Díky.

Igor

 

 2,479