Naviják #19 – Karel Sklenář

Publikoval , Igor Slavík

Karel Sklenář – jeden z nejslušnějších a nejsympatičtějších kluků, kteří se v našem muškařsko-závodnickém kolotoči pohybují. Nejednou mně pomohl.

Asi nejvýraznější pomoc byla na dálku. Kdesi daleko na Slovensku, když jsem jel na Dědinky, mně upadlo kolo u obytňáku. Byl jsem v šoku. Úplně jsem viděl, jak 500 kiláků platím odtah. Že mám urvanou poloosu, že mám prostě zkrátka zničený auto a jsem ztracen.

Pak mě naštěstí napadlo zavolat Karlíkovi. A Karlos mně s ledovým klidem řekl:

“To nic není. Máš rezervu?”

Já mu nevěřil, ale rezervu jsem měl.

A Karel: “To se nic nestalo, prostě vyměníš upadený kolo za rezervu a pokud jsi poztrácel šrouby, tak z každýho kola vem jeden. Jo a jestli nemáš dva hevery (Což jsem samozřejmě neměl. A teď už mám…), tak si musíš auto vypodložit…”

No a měl pravdu. Pro někoho to může znít samozřejmě, ale mě Karlík tenkrát zachránil od kolapsu.

 

Ale zpět od historek ke Karlovi. Karel je mistr světa! Pro rok 2021 v kategorii Masters a s klukama Vencou Peškem, Martinem Kočím a Milánkem Šenkýřem nekompromisně vyhráli i týmovou soutěž. Gratulece ještě jednou!

Karel chytá odjakživa a zážitků má spoustu. Je až příliš skromný na to, aby je vyprávěl na počkání. Nicméně se mně zdá, že se v Navijáku až překvapivě rozvykládal. A jsem za to moc rád.

Přeji příjemný poslech.

 

 

 

 11