Mistrovství Evropy – Černá Hora 2019 – Zlato!

Publikoval , Luboš Roza

Letošní mistrovství Evropy se koná v Černé Hoře a ani letos nebude chybět český tým.

 

Průběžné informace budeme v rámci možností dávat postupně sem.

 

 

Po loňském triumfu v ČR budou naše barvy letos hájit:

Luboš Roza

Lukáš Starýchfojtů

Antonín Pešek – chytající trenér

Roman Heimlich

Milda Hosenseidl

Petr Červenka – náhradník

 

24.6. – Vyrazili jsme v 8 ráno a dorazili v 0:00hod, takže po 16 hodinách cesty okrskama jsme se dostali na místo určení. Tonda, Lukáš a Luboš jsme na ubytku a čekáme na Mildu a Peťana. Romino po porodu prvorozené dcerky Verunky dorazí po své ose jak ho možnosti pustí. První hezké překvapení je, že naše ubytování je hned o dům vedle ofi hotelu, takže fakt super, protože tady zůsteneme i po čas závodu. Původně jsme mysleli, že budeme přecházet okolo 400m ale tohle je pecka, jsme v centru dění. Zítra se tu trochu rozmotáme a půjdeme na trénink. Ale asi se trochu vyspíme, takže dobrou noc…..

25.6. – Máme za sebou první trénink. Z taktických důvodů nemůžu říct víc, ale ryb jsme celkem pochytali, takže první představu máme. Díky zapůjčeným kajakům od Gumotexu jsme se dostali na vlastních plavidlech na vodu a pěkně si tu půlku jezera projeli. Já jsem si to dal na bellyboatu, ale daleko jsem nejel, kopat potom tu dálku zpátky bych asi nedal. Na jezero určitě ještě pojedeme, to jezero je rozdělené na dvě půlky, na jedné se trénuje a na druhé se bude závodit a myslím, že závodní část bude trochu o jiném chytání, nebo jiných místech než teď. Ale to se vše ještě vystříbří. Večeři nám dělá paní domácí a byla skvělá a tak jsme se přejedli, že jdeme asi spát.

altalt

27.6. – Máme za sebou dva tréninky na řece. Na nejmenší Ljuči je poměrně dost vyšší stav vody jak taje sníh, takže je to ledovka, křišťálově čistá, proudná a hluboká. Já a Tony jsme projeli celo řeku na kajacích, takže jsme viděli i závodní místa, která jsou jako obvykle dost rozdílná. Někde to bude prakticky břehový závod a někde jsou takové jámy, že jsme z kajaků neviděli daleko daleko na dno a v tak čisté vodě už ta hloubka musí být opravdu výrazná, když nevidíte dno. Ryb je tam taky na řídko a není úplně snadné je chytit. Máme nějaké první poznatky, ale na závěry je ještě brzy. Dnes ráno jsme jeli zkusit třetí sektor řeku Lim a ta je celkem velká a proudná, vyteká ze závodního jezera, do kterého vtéká právě závodní řeka Ljuča, takže logicky je všude nadstav vody. Jsou to ale průzračné vody, takže jediný problém co řešíme je dostat mušky ke dnu. Menší kusy jsme pochytali i na sucho, tak postupně ladíme, na co budeme vlastně závodit. Červ má celkem formu, na Ljuči po 30 minutách přetahované urval nějakou velkou rybu a dneska si v řece zdolal parádní plotici, takže máme to celkme ze široka. Nálada v pohodě a odpoledne jedeme zase na ryby, protože závod se chytá až od 5, tak je zbytečné stát ve vodě celý den.

altaltalt

 

29.6. -Tak se zase hlásíme z místa činu. Trénujeme jako o závod. Včera řeka Lim na spodních sektorec. Pořád je to vysoké, ale evidentně to padá, takže na závod by prý mohla být voda akorát, což bych uvítal, bylo by to pohodlnější a na spoustu míst se dostaneme. Co se týče chytání tak nějaké padesátky se nekonají, ale dají se nachytat menší lipani a myslím, že víme jak a kde a snad i na co. Nějakou přesdtavu tedy máme. Dneska jezero, hodně foukalo, ale ryby jsme opět pochytali a myslím, že v tom máme jasno. Tondovi se povedla ryba okolo 70 a já o jedno monstrum přišel asi po 5 minutách boje, ale viděl jsem ho a o velikosti se radši nechci bavit, protože bych byl za blázna, ale většího pstruha jsem nikdy na prutě neměl. Příběh skončil v travách asi v 5m hloubce, kde si ta ryba zaparkovala a bylo po ní. Nicméně nějaké lepší ryby okolo 50cm jsme chytili a i menší a mám z toho dobrý pocit, ale budeme muset trefit dobré místa při závodě. Objeli jsme si závodní trať a tak nějak asi tušíme, ale tušit neznamená vědět. A to ukáže až závod. Zítra opět řeka, dáme to zase na kajaku, tak se těším.

alt

alt

alt

2.8. – Tak nám to začíná. Zahájeno. Průvod ani hostina nebyla nijak okázalá a ani jsme to neočekávali. Teď sedíme pod tlakem u svěráčků a makáme. Ještě nemám dodělán nymfovací program, ale to stihnu, nějaké návazce dodělat na šňůry a nachystat se na všechny varianty. Los nám to určil takhle:

Sektor A začínám já – nejmenší řeka nad závodním jezerem, není tam nijak extra přetlak ryb a já tam mám extra respekt. Musím ale říct, že organizátoři věnovali vytyčení dost pozornosti a neodbyli to a vybrali opravdu místa, většinou dobře přístupná a taky kde jsme vyděli nějaké ryby z kajaků. Takže ty hlubiny v pralese jsou vynechány. To oceňuji, není to zvykem! No ale jsou tam místa super a některé budou boj, ale co, to dáme 🙂

Sektor B je jezero a letí na něj Milda, takže jezerní specialista to tam naladí a my už to jen dle pokynů odmakáme jako nosiči ryb 🙂 Ale ne, bude to těžké, na závodní části jezera nikdo nechytal takže to bude zásadní tipnout si, jak s rozvržením času a na jakých místech začím. Máme taktiku, máme to projeté sonarem a tak budeme věřit, že to, co jsme tady týden trénovali bude fungovat.

Sektror C jde Lukin. Řeka Lim pod výtokem z jezera. Už je větší a je tady dokonce rotace! Takže dost šance na slušný výsledek, když se vám nesejdou dvě místa na prd. Ale to by byla suprsmola! To dáme.

Sektor D je Červ. Ano, já jsem totiž nezmínil, že Roman zůstal v teple domova s novou rodinkou a fandí nám. Takže náhradník Peťan nastupuje na první ME a držíme pěsti že to zvládne jako vždycky. Je to zase řeka Lim trochu níže než Lukáš. Tam už je ryb méně, ale my je najdeme a chytíme no ni?

Sektor E Tonda. Zase řeka Lim nejníže, kde má být nejméně ryb. Ale to se všechno ukáže. Tonda to tam zmákne.

 

DRŽTE PALCE! Je tady historicky nejvíce týmů a tak to nebude sranda, ale to není nikdy, ty týmy jsou kvalitní. Náš tým vylosoval číslo 17, což samozřejmě není ukazatel ničeho. Ale my věříme, že to číslo s příchůtí medaile. Zítra info až někdy v noci a stručně a navíc neofiko protože nevěřím, že to bude tak rychle spočteno, to beton ne.

alt

alt

8.7. – Tak se mi bohužel nepodařilo nasázet informace bezprostředně po šampionátu, byl to únavný šampionát, který však pro nás dopadnul nejlíp jak mohl a my si tam s týmem ČR odvezli kov nejcennější, a to zlato. Jak to proběhlo se dočtete v dalším článku. Níže jen pár fotek.

alt

alt

alt

alt

alt

alt