Poslední chytání v roce 2019

Publikoval , Igor Slavík

Sice už tu máme nový rok 2020, ale já tu mám ještě ve frontě fotky z poslední chytačky z roku minulého. Sezónu jsem zakončil na Horní Vltavě. Letos jsem se jí docela věnoval. Díky Honzovi a jeho zázemí se tam cítím fajn. Takže díky, Honzo. 😉 Díky i Pájovi za možnost u něj na chatě složit hlavu. Na pohodové atmosféře se podílel i Štrůdlík a Lukáš. Zdravím, kluci.

Nicméně ryb zde ubývá. Tam, kde jsem chytali několik kousků, nechytneme dnes někdy nic. Nejsem velký pamětník stavu ryb na Vltavě. A asi jsem i rád, protože bych z toho nebyl zrovna v dobrém rozpoložení. Nebyly letos výjimkou dny s nulou. Ale i ty jsou důležité, aby si pak člověk vážil dny s úlovky. Abych neurazil hospodáře, týká se to některých druhů ryb.

Zase na druhou stranu se mně zde podařila chytit ryba, kterou bych tady rozhodně nečekal. Velkej potočák – fotku můžete vidět na mém instagramu. 😉 ZDE

Štěstí, náhoda, trochu víc trpělivosti, takový vánoční dárek…

Jo a na instagramu mě sledujte, protože tam jsou fotky z první ruky.

 

Pár slov ke stylu. Poslední dobou mě baví hlavně strímrovat. Takže tahám větší věci, opravdu nahazuju, jen tak nešmrdlám s nymfama. To mě taky baví, ale teď mám strímrovací období. Velká nástraha, jeden návazec, žádný převazování, protože na konci mám karabinku. Pokud měním mušku, tak možná jednou, dvakrát za den. Žádná vesta s tisíci muškami, žádný další serepetičky. Čistý minimalismus. Extremní je v tom Honza. Tomu stačí jen kapsy od bundy. Já mám aspoň ten báglík na zádech, i když v něm je hlavně fototechnika a svačina. 😉

 

Ještě krátká poznámka k fototechnice. Občas jsou na to dotazy. Tam, kde jsem na fotce sám, tak je to snímáno většinou GoPro – v kombinaci s Joby Gorilou asi top pro rybáře. Fotky z dronu mně někdo poslal.

A větší část fotek je pořízena novým Olympusem OMD5 markIII. Novinka s vylepšeným softwarem. I design zaznamenal pár změn. Lepší grip, jiné uspořádání ovládacích prvků. Skvělé vylepšení je možnost dobíjení přes usb. Jo a už jsem se s ním koupal. A vše jak u Olympusu slibovali. Voděodolný, včetně objektivů… Uff.

A foťák přicvaklej k popruhu batohu na kovový držák Capture od Peakdesignu. Taky skvělá vychytávka. 😉

 

Zde je tedy fotoreport z posledních třech dnů loňské sezóny.

Účastníci: Honza, Štrůdlík, Trumpeta, Igor

 

 

 


 118