Muškařská škola 2019

Publikoval , Igor Slavík

Tradičně na začátku prázdnin pořádáme muškařskou školu. Vždy jsou na ní stálí účastníci, kteří s námi byli už třeba 5x, 6x, pak jsou tam ti, kteří byli 1x, 2x a přichází muškaření na chuť a potom jsou tam absolutní nováčci. Ať už nováčci v muškaření nebo kluci, holky, kteří už trochu muškařili a chtějí se naučit, dozvědět něco nového, převratného.

Klasicky začínáme tréninkem na suchu – nahazováním na trávě. U některých to jde rychleji, u některých pomaleji. Jako se vším. Nicméně naučí se to všichni. Vždycky na otázku – jak se zdokonalit v nahazování muškařským prutem, odpovídáme stejně. Je potřeba jít na hřiště a nahazovat na trávě, bez rušivých ryb. Pár hodin na trávě vám dá jak měsíce při chytání. Díky dlouholeté spolupráci s firmou Hanák Competition je možnost si vyzkoušet řadu jejich skvělých prutů. Ať už na “suchu” nebo později ve vodě.

Večer zkontrolujeme návazce. Předvedeme jak se návazce dělají. Uzly, typy návazců – na suchou na mokrou, francouzský návazec…

V sobotu se jde chytat. Malá instruktáž a pak už frekventanty necháme chytat samostatně. S Lubošem máme rozdělené skupiny. Postupně kolegy obcházíme, radíme, usměrňujeme.

Oběd nějaké blízké restauraci. Pryč je doma, kdy se zde nedalo najíst. Je tu několik zajímavých hospůdek.

Odpoledne prohození skupin mezi mnou a Lubošem a zase se jde do vody.

Večer vázání několika základních typů mušek. Hlavně jde o to předvést vazačské postupy, které jsou pak aplikovatelné při dalším vázaní.

Vázání přechází ve volnou zábavu.

A v neděli dopoledne přes kopírák sobota. Jen trochu prodloužíme chytání a jdeme později na oběd. No a po o už balení, loučení, mávání a předsevzetí, že “příští rok zas”…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 164