přihlášeníMuškařské závody.cz
Banner
Banner
Banner
Banner
Zapnuto/Vypnuto Smajlíci Historie FAQ Kide Chat

Poslední Pred 17 měsíci

Luboš: Přidány propozice na Boat cup 2018 a taky na II.ligu skupiny A - jarní kolo (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na závod Doubrava cup 2018 naleznete v odkazech (!) (!) (!) «link»
Luboš: (!) (!) (!) POZOR, ZÁVOD PEPÍKOVSKÁ MUŠKA ZRUŠEN, z důvodu ledu (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete další propozice, tentokrát na Hanák Open 2018!!! «link» (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete aktuální PROPOZICE (!) (!) (!)
Luboš: Do DOKUMENTŮ jsme vložili konečný žebříček 2017 a taky předběžný TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ 2018 (!) (!) (!) :)
Luboš: První propozice na Pepíkovskou mušku, závod dvojic ve Skutči, jsou k nahlédnutí v ODKAZECH (!) (!) (!)
igor: Říčanská muška se v sobotu 21. 10. 2017 ruší. Nedostatečný zájem závodníků. :/
Luboš: Propozice na ŘÍČANSKOU MUŠKY naleznete v ODKAZECH (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Memorial Zdendy Forchtsama (!) (!) (!)
Luboš: V dokumentech naleznete propozice na MMZ a Nebesák (!) (!) (!) Výsledky aktualizovány a žebříček postupně doplníme :)
Luboš: Závody na Otavě - Janusův Memoriál a Západočeský pohár jsou kvůli absenci závodníků a kvalitě vody ZRUŠENY (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na I.ligu podzimní kolo nalezente v ODKAZECH (!) (!) (!)
Vojta Ungr: Ahoj kolegové muškaři! Chtěl bych Vás informovat o tom, že jsou ještě volná místa na dva víkendové závody - Janusův memoriál a Západočeský pohár na řece Otavě, pořádané o víkendu 19. - 20.8.2017. Propozice najdete v odkazech/propozice. Jedná se o dva samostatně bodované závody ;) Přihlásit se můžete u Martina Vlka (sobotní závod) a Pepy Kanty (nedělní závod)! Těším se na videnou ;)
Luboš: Půlka sezóny je za námi a tak tady máte aktuální žebříček a doplněné propozice (!) :)
Luboš: (!) (!) (!) HANAK OPEN (!) (!) (!) Vážení kolegové kamarádi, na této adrese «link» najdete aktualizovaný seznam přihlášených týmů, kdo nezaplatí do konce června, bude nahrazen náhradníky.
Luboš: Doplněny všechny dostupné propozice a výsledky a žebříček je aktuální (!) (!) (!)
Tony: POZOR ZMĚNA!!! Mistrovství MRS Open přeloženo na 17.6. revír Jihlava 5C.
igor: Májový pohár - Květoňov - snížené startovné - 300,- Kč.
Luboš: Doplněny výsledkovky a propozice a je aktuální Žebříček (!) (!) (!)
Luboš: ODKAZY aktualizovány o propozice na Mistrovství MRS open a Doubrava cup a výsledky z polského závody Moszczanica cup (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ přidány propozice pro Jarní Květoňovský pohár a taky Jihlavský pohár. Do JUNIORSKÉ sekce přidány propozice pro Pohár města Bojkovic (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Jestřabický maraton dvojic a taky výsledky z letošních prvních dvou závodů (!) (!) (!)
veteran: Vzhledem k menšímu počtu přihlášených dvojic na Skalička Cup rušíme skupiny A a B, chytat budou všichni najednou. (!) J.Adam.
Luboš: Aktualizována složka DOKUMENTY - platný termínový kalendář a SaZ Řád (!) (!) (!)
Luboš: Jsou volné místa na závod dvojic na Skaličce. Brzy nebudou, kdo chce jet, přihlašujte na čísle: 605906093 (!)
Luboš: Dostaly se k nám první propozice na Pepíkovskou mušku (!) Naleznete v odkazech
Luboš: Moc děkujeme, bylo nám potěšením :) příště zase naviděnou
IgorP: Chtěl bych tímto poděkovat pánům Luboši Rozovi, Igoru Slavíkovi a Vítu Pavlackému za bezvadné přednášky a ukázky vázání na muškařském semináři v UH. Při jejich vystoupeních jsem se opět utvrdil v názoru, že borci, kteří něco opravdu umí, jsou ochotní, vstřícní a komunikativní lidé. Ještě jednou díky. :)
Tony: Tak když to není možné pod článkem "Komentář....", tak alespoň touto formou vyjadřuji podporu. Tony
Milan: Článek Milana Hladíka byl stažen, ale s jeho svolením je k přečtení na stránkách MK Bojkovice, kde není možnost diskutovat.
Luboš: Přidány a zapsány do žebříčku výsledky ze závodů Nebesák, Polička, Poslední pohár Květoňov a BLM. Žebříček by měl být tedy aktuální a měly by tam být všechny výsledky, co nám přišly (!) (!) (!)
Milan Hladík: Ahoj, minulý pátek jsme vysadil metrák a ve čtvrtek před Posledním pohárem vysadíme dva metráky kilových ryb a dva metráky třicetidekových, tak by to mohlo být celkem dobrý, tak kdo si chce ještě před zimou zazávodit, napište Davidovi, poslední volná místa ještě máme
David Říha: už se těším, až vyjde článek od vítěze podzimní Poličky :-)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Poslední pohár 2016 na Květoňově (!) (!) (!)
Luboš: Do odkazů přidány všechny výsledkovky co jsme obdrželi. pokud tam něco chybí, za včasu pošlete nebo reklamujte, občas nám něco uteče (!) (!) (!)

Chat pouze pro registrované! Registrovat oder Přihlásit


 
Výjezd na Goiserer Traun a zátěžový test prutu HANÁK Competition SUPERB XP 5100
Napsal uživatel Administrator   
Středa, 20 Únor 2019 13:43

Vzhledem k tomu, že jsem kvůli nemoci musel odpískat plánovaný výjezd na Goiserer Traun koncem ledna, naplánovali jsme výjezd do Rakouska s kamarádem Ondrou Špičkou na jediný možný termín, a to na neděli 17. února.

I když zprávy o počtech chycených ryb v poslední době nebyly úplně optimální, pořád se chytly hodně pěkné ryby, což nás v kombinaci se slunečnou předpovědí počasí utvrdilo tento výjezd uskutečnit.


Takže v neděli ráno jsem zamáčkl po třetí hodině budík (do práce by se v tudle hodinu vstávalo hrozně těžko, ale na ryby to jde přeci jen tak nějak líp ☺) a ve 4 jsme vyráželi směr Dolní Dvořiště. Cestou jsme se ještě zastavili ve Větřní u nejlepšího stavitele prutů Pavla Kneifla pro povolenky, které nám v pátek vyzvedl u Franty Hanáka a pro mě měl ještě od Franty novinku ze série prutů HANÁK Competition SUPERB XP s označením 5100, což je desetistopý prut v pětce, který měli prověřit tamní bojovní lipani a duháci. Cesta ubíhala docela rychle a po osmé hodině jsme již stáli před hotelem Moserwirt v Bad Goisernu, kopili státní rybářský lístek, vdechli preso a šlo se na to. Ondra šel úsek od shora, já zhruba od poloviny dolů.


Po deváté hodině jsem vlezl do řeky a sluníčko hned začalo příjemně hřát do zad a prosvěcovat křišťálově čistou vodu. Nasadil jsem již zmíněný prut SUPERB XP 5100 a na něj naviják HANÁK Alpen Nymph 35, který mám bezpečně prověřený téměř ročním pobytem na Novém Zélandu. Na francouze jsem nabil fluorocarbon HANÁK Champion v průměru 0,14 mm a dvě přírodnější nymfy, přičemž se nejvíce osvědčila schránková zajícová imitace vykukujícího chrostíka.


Start chytání byl velmi pomalý, postupně jsem prohazoval všechna možná místečka a jamky a až po hodině jsem měl první krátký záběr, který jsem neproměnil. Po chvilce už jsem sekl do hezkého lipana 47, následoval lipan 46, pak krásně zbarvený duhák a tak to šlo dál a dál a postupně jsem přidával rybky a posunul se až do spodní části úseku, kde jsme se už potkali s Ondrou a prochytali jej společně a nějakou rybu jsme tam taky přemluvili. S ubývajícím světlem se ale aktivita ryb rapidně snižovala. Na závěr jsme se přesunuli na horní část úseku pod jez a také nějakou rybu ještě vsítili, ale bylo to už těžké, tak jsme kolem půl páté naše snažení ukončili.


Když to shrnu, za ten krásný den se mi podařilo zdolat celkem 16 ryb, z toho byli 4 duháci mezi 42 – 48 cm, 2 lipani kolem 40 cm a 10 lipanů se pohybovalo v rozmezí 45 – 52 cm (ryby byly měřeny kvalifikovaným odhadem ☺ podle rysky 40 a 50 cm na prutu, které jsem si ráno poznačil lihovkou, abych ryby zbytečně netrápil měřením metrem). Jsem rád, že se povedlo počasí, protože sluníčko rozhodně mělo vliv na vyšší aktivitu ryb a navíc bylo moc příjemné se občas pokochat pohledem na krásně osvícené okolní štíty hor.


Co se týče prutu, musím říci, že přesně naplnil mé očekávání! Lehký, energický, jemný a zároveň dostatečně silný na razantní zdolání velkých ryb (a že jsem ho opravdu chvílemi nešetřil!), akce hezky rozložená po celé délce prutu, což je důležité pro plynulé odhození mušek na francouzi na větší vzdálenosti. Ryby na prutu seděly perfektně a nepadaly, za celý den jsem přišel jen o dvě ryby, které jsem jen otočil, a spadly prakticky hned po záseku, jinak šlo vše z vody☺. Malá patka na konci prutu je velmi příjemná, když se potřebujete občas zapřít do bojovné ryby a nikterak nevadí samotnému chytání. Takže tento proutek si u mě rozhodně vysloužil tímto výjezdem své pevné místo mezi pruty na velké řeky, které moc rád chytám.


Závěrem ještě jedna poznámka. Dlouhodobě řeším problém s tím, že mi je při chytání zima na nohy a pořád hledám kombinace ponožek, které by tomu zabránily. Jako spodní vrstvu jsem tentokrát na doporučení použil ponožky vyráběné na Novém Zélandu, vyhotovené z kombinace merina a srsti z vačice (Comfort Socks NZ – 274 Merino Possum Comfort Top Health Riverstone – Franta Hanák má na skladu) a musím říct, že jsem byl nadmíru spokojený. Po celodenním chytání v neoprenech byla horní vrstva ponožek sice totálně navlhlá, ale zélandské spodní ponožky naprosto suché – což znamenalo nohy v suchu a v teple ☺. Tento výrobek opravdu mohu doporučit všem, kdo řeší stejný problém, jaký jsem řešil doposud.


Takže co říci závěrem – akce se velmi zdařila, hezký slunečný den, chytli jsme opravdu krásné ryby a do budoucna chci určitě pokračovat v tradici, že alespoň jednou za rok se na tuto krásnou řeku podívám.


Přeji všem krásnou rybářskou sezonu 2019!


Roman Heimlich


 


Copyright © 2010 Muškařské závody.cz, all rights reserved. Grafika a tvorba Edata.