přihlášeníMuškařské závody.cz
Banner
Banner
Banner
Banner
Zapnuto/Vypnuto Smajlíci Historie FAQ Kide Chat

Poslední Pred 15 měsíci

Luboš: Přidány propozice na Boat cup 2018 a taky na II.ligu skupiny A - jarní kolo (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na závod Doubrava cup 2018 naleznete v odkazech (!) (!) (!) «link»
Luboš: (!) (!) (!) POZOR, ZÁVOD PEPÍKOVSKÁ MUŠKA ZRUŠEN, z důvodu ledu (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete další propozice, tentokrát na Hanák Open 2018!!! «link» (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete aktuální PROPOZICE (!) (!) (!)
Luboš: Do DOKUMENTŮ jsme vložili konečný žebříček 2017 a taky předběžný TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ 2018 (!) (!) (!) :)
Luboš: První propozice na Pepíkovskou mušku, závod dvojic ve Skutči, jsou k nahlédnutí v ODKAZECH (!) (!) (!)
igor: Říčanská muška se v sobotu 21. 10. 2017 ruší. Nedostatečný zájem závodníků. :/
Luboš: Propozice na ŘÍČANSKOU MUŠKY naleznete v ODKAZECH (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Memorial Zdendy Forchtsama (!) (!) (!)
Luboš: V dokumentech naleznete propozice na MMZ a Nebesák (!) (!) (!) Výsledky aktualizovány a žebříček postupně doplníme :)
Luboš: Závody na Otavě - Janusův Memoriál a Západočeský pohár jsou kvůli absenci závodníků a kvalitě vody ZRUŠENY (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na I.ligu podzimní kolo nalezente v ODKAZECH (!) (!) (!)
Vojta Ungr: Ahoj kolegové muškaři! Chtěl bych Vás informovat o tom, že jsou ještě volná místa na dva víkendové závody - Janusův memoriál a Západočeský pohár na řece Otavě, pořádané o víkendu 19. - 20.8.2017. Propozice najdete v odkazech/propozice. Jedná se o dva samostatně bodované závody ;) Přihlásit se můžete u Martina Vlka (sobotní závod) a Pepy Kanty (nedělní závod)! Těším se na videnou ;)
Luboš: Půlka sezóny je za námi a tak tady máte aktuální žebříček a doplněné propozice (!) :)
Luboš: (!) (!) (!) HANAK OPEN (!) (!) (!) Vážení kolegové kamarádi, na této adrese «link» najdete aktualizovaný seznam přihlášených týmů, kdo nezaplatí do konce června, bude nahrazen náhradníky.
Luboš: Doplněny všechny dostupné propozice a výsledky a žebříček je aktuální (!) (!) (!)
Tony: POZOR ZMĚNA!!! Mistrovství MRS Open přeloženo na 17.6. revír Jihlava 5C.
igor: Májový pohár - Květoňov - snížené startovné - 300,- Kč.
Luboš: Doplněny výsledkovky a propozice a je aktuální Žebříček (!) (!) (!)
Luboš: ODKAZY aktualizovány o propozice na Mistrovství MRS open a Doubrava cup a výsledky z polského závody Moszczanica cup (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ přidány propozice pro Jarní Květoňovský pohár a taky Jihlavský pohár. Do JUNIORSKÉ sekce přidány propozice pro Pohár města Bojkovic (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Jestřabický maraton dvojic a taky výsledky z letošních prvních dvou závodů (!) (!) (!)
veteran: Vzhledem k menšímu počtu přihlášených dvojic na Skalička Cup rušíme skupiny A a B, chytat budou všichni najednou. (!) J.Adam.
Luboš: Aktualizována složka DOKUMENTY - platný termínový kalendář a SaZ Řád (!) (!) (!)
Luboš: Jsou volné místa na závod dvojic na Skaličce. Brzy nebudou, kdo chce jet, přihlašujte na čísle: 605906093 (!)
Luboš: Dostaly se k nám první propozice na Pepíkovskou mušku (!) Naleznete v odkazech
Luboš: Moc děkujeme, bylo nám potěšením :) příště zase naviděnou
IgorP: Chtěl bych tímto poděkovat pánům Luboši Rozovi, Igoru Slavíkovi a Vítu Pavlackému za bezvadné přednášky a ukázky vázání na muškařském semináři v UH. Při jejich vystoupeních jsem se opět utvrdil v názoru, že borci, kteří něco opravdu umí, jsou ochotní, vstřícní a komunikativní lidé. Ještě jednou díky. :)
Tony: Tak když to není možné pod článkem "Komentář....", tak alespoň touto formou vyjadřuji podporu. Tony
Milan: Článek Milana Hladíka byl stažen, ale s jeho svolením je k přečtení na stránkách MK Bojkovice, kde není možnost diskutovat.
Luboš: Přidány a zapsány do žebříčku výsledky ze závodů Nebesák, Polička, Poslední pohár Květoňov a BLM. Žebříček by měl být tedy aktuální a měly by tam být všechny výsledky, co nám přišly (!) (!) (!)
Milan Hladík: Ahoj, minulý pátek jsme vysadil metrák a ve čtvrtek před Posledním pohárem vysadíme dva metráky kilových ryb a dva metráky třicetidekových, tak by to mohlo být celkem dobrý, tak kdo si chce ještě před zimou zazávodit, napište Davidovi, poslední volná místa ještě máme
David Říha: už se těším, až vyjde článek od vítěze podzimní Poličky :-)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Poslední pohár 2016 na Květoňově (!) (!) (!)
Luboš: Do odkazů přidány všechny výsledkovky co jsme obdrželi. pokud tam něco chybí, za včasu pošlete nebo reklamujte, občas nám něco uteče (!) (!) (!)

Chat pouze pro registrované! Registrovat oder Přihlásit


 
Traun 2019 - zahájení sezóny + testování Hanák Competition
Napsal uživatel Igor Slavík   
Úterý, 22 Leden 2019 22:08

Byl jsem Frantou vyzván, částečně jako štengr, částečně vážně, k výjezdu na Traun. Klasicky jsem se doma zeptal, jestli se mně chce a ono se mně chtělo. Takže rychlá domluva, nachystat věci, naházet do auta a vyrazit směr Chvalkov.
Trochu jsem se obával, protože zrovna začínala sněhová kalamita. Ale Fanda říkal, že buď chytáš ryby nebo ležíš na gauči. Vybral jsem si ty ryby. 
Cesta byla komplikovaná, ale dalo se to. Zaparkoval jsem raději na sběrném parkovišti, protože k Frantovýmu domu dojede jen jezevčík.
Ve vánici jsem vyložil věci a Franta už chystal večeři. Po večeři jsme si dali vynikající velšskou whisky. Díky, Robe Evansi. Pár panáčků na dobrou noc. Do jedné nohy, do druhé… Klasicky jsem si připadal jako stonožka. 
Ráno jsme vyrazili brzo. Cesta ubíhala bez komplikací. Teda až na finální fázi, kdy byla komplet uzavřená cesta. Ale rychlá orientace v terénu,
našli jsme cestu jinou. Sice zapadanou, úzkou, ale vedoucí k našemu cíli. Superb aka Jezevčík se zahryzl a nepustil. Fanda ještě prohodil pár přátelských slov s místním policistou. A ten nám posvětil cestu jako průjezdnou. 
Na snídani leberkäse, povolenky jsme vypsali na břehu. Parkoviště odklizený a už jsme chystali pruty. Fanda začal vybalovat nové Superb XP 496 a 4100. Oddělávat celofán z prutu je skoro jak oddělávat igelit ze sedadel novýho auta.
Whisky do jedné, whisky do druhé a šlo se na ryby. 
Parkoviště a hlavní cesta byla odklizená. Ne tak už cesta k řece. Brodili jsme se po pás. Teda já po pás, Franta lehce nad kolena. Začali jsme nahoře pod jezem. Žádná hitparáda to nebyla. Asi byla dost zima. Zkoušeli jsme různý mušky, od klasických sirupčíků, přes bažanty konče Body+. 
Nicméně Fanda začal úřadovat. 
Jeden lipan, druhej duhák…
No, šlo mu to klukovi. 
Je vidět, že roky na Traunu se vyplatily. 
Já jen smutně koukal a Franta přidával. 
Ale i já začal mít lepší chvilky. 
Fanda měl už pěknou řádku duháků, pár lipanů. 
Největšího 52 cm. 
To už byl solidní cep. 
Pochvaloval si, jak pěkně pracuje Superb XP 496. 
Tak jsem kontroval nádhernou rybou. Na první pohled velká ryba, vysoká. Fanda posunul čepici a říká: “Tak ten má okolo 57.” A neměl. Měl “jen” 53. Čímž jsem vyrovnal svůj lipaní osobák. A hned byl den krásnější. I já si vyzkoušel skvělou práci novýho “XPéčka”. Je teda pravda, že jsme se s tím nemazali a chytali na tlustý silony, žádnej změkčilej přístup. 
O jedné pauze jsme si uvařili oběd. jj, čtete správně, uvařili. Měli jsme novinku od adventuremenu. Jídlo zabalený v sáčku, který se ohřívá pomocí kapsle. Než jsem Frantu nafotil, jak obědvá, měl to v sobě. Docela dobrá vychytávka takovej teplej oběd na sněhu. Mají toho víc, i nějaký snacky, sušený maso a tak.
Fandovi chutnalo tak, že toto jídlo bude brzy mít v obchodě.
A jak to tak s Frantou bývá, nechtěl mně to dát zadarmo. Po obědě plnej síly. Zamakal a přidal ještě jednoho cepa. Rovných 53 cm. Tak jsme se rozešli smírně. Remíza. Teda, co se týká velikosti největší ryby. Na počet se raději neptejte. 
Pak jsme se brobrodili řekou, sněhovou záplavou a jeli na hotel. Ubytování jsme měli zajištěno z rána, tak šlo vše jak na drátkách. 
Večeře v centru města, pár fotek na sociální sítě, abychom podráždili lenochy, kteří zůstali doma.
Druhý den jsme změnili revír. Šli jsme na menší řeku, kterou Fanda tak často nechytá. Zachytali jsme si ale báječně. Celej den pršelo, někdy víc, chvílemi míň. Ale pořád. Mě to pěkně štvalo. Ne, kvůli samotnýmu dešti, na ten máme ty naše kvalitní nepromokavý hadry. Ale byl jsem naštvanej, protože se nedalo pořádně fotit. Fotil jsem jen GoPróčkem, i tak fotky vypadají jak namalovaný, protože čočka byla celá mokrá. Nemohl jsem vytáhnou dron, ani velkej foťák. Ale o to víc jsem ale věnoval chytání. 
Tady to bylo spíš o duhácích. Sem tam nějaký potočák. Na závěr jsem přidal i velkýho tlouště. Ten mně, panečku, udělal radost. 
Co se týká  stylu, zase jen ta nymfa. Různý gold, silver, copper heady, Body+. Přizpůsobit se podle hloubky řeky. I druhý den Fanda zase vytáhl
novinky - Superb XP 596 a 5100. Řekne se jen o jednu váhovou kategorii víc, to nemůže být skoro poznat. Ale ono to poznat je. Co je fajn, že i menší mušky jdou s touto váhovou kategorií bez problémů a hlavně přesně nahazovat. 
A už jsme se chystali na návrat.   
Byl jsem rád, že Fanda takovou akci vyprovokoval. I když teda ze začátku jsem si myslel, že zůstanu přes víkend někde na rakouské dálnici v nekonečné koloně. Opak byl pravdou. Báječná chytačka, která teda není pro každého a cesta bez větších komplikací. Pokud zapomeneme na tu uzavírku těsně před cílem. Bylo to fajn. Fando, díky. 
Pokud se vám líbily fotky a máte instagram, můžete mě tam sledovat - @igi_flyfishJezevčík na cestěKonec cesty nás nezastavilKonzultace s polizeiSnídaněŘetězy jezevčík nepotřebujeDo jedné nohyNejlepší ponožky na světěDo akceChystáníRozbalováníDo druhé nohyBrození začalo ještě před vstupem do řekyFandaAlpen Nymph - můj nejoblíbenější navijákFranta jedeTestovací týmDalší krasavecPrapor ObědAdventure Menu - teplé jídlo bez ohněFanda si pochutnávalHovězí ve vlastní šťávěDalší lipanA dalšíTorpédoA jeho praporA další oběd


Vaření


Oběd Tak pojď


KrasavecSkupinové fotoBrození po okrajBrození sněhemDíky za přečteníDuháček


Svůj k svému - zimní tlouštík


 


Copyright © 2010 Muškařské závody.cz, all rights reserved. Grafika a tvorba Edata.