přihlášeníMuškařské závody.cz
Banner
Banner
Banner
Banner
Zapnuto/Vypnuto Smajlíci Historie FAQ Kide Chat

Poslední Pred 15 měsíci

Luboš: Přidány propozice na Boat cup 2018 a taky na II.ligu skupiny A - jarní kolo (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na závod Doubrava cup 2018 naleznete v odkazech (!) (!) (!) «link»
Luboš: (!) (!) (!) POZOR, ZÁVOD PEPÍKOVSKÁ MUŠKA ZRUŠEN, z důvodu ledu (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete další propozice, tentokrát na Hanák Open 2018!!! «link» (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete aktuální PROPOZICE (!) (!) (!)
Luboš: Do DOKUMENTŮ jsme vložili konečný žebříček 2017 a taky předběžný TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ 2018 (!) (!) (!) :)
Luboš: První propozice na Pepíkovskou mušku, závod dvojic ve Skutči, jsou k nahlédnutí v ODKAZECH (!) (!) (!)
igor: Říčanská muška se v sobotu 21. 10. 2017 ruší. Nedostatečný zájem závodníků. :/
Luboš: Propozice na ŘÍČANSKOU MUŠKY naleznete v ODKAZECH (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Memorial Zdendy Forchtsama (!) (!) (!)
Luboš: V dokumentech naleznete propozice na MMZ a Nebesák (!) (!) (!) Výsledky aktualizovány a žebříček postupně doplníme :)
Luboš: Závody na Otavě - Janusův Memoriál a Západočeský pohár jsou kvůli absenci závodníků a kvalitě vody ZRUŠENY (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na I.ligu podzimní kolo nalezente v ODKAZECH (!) (!) (!)
Vojta Ungr: Ahoj kolegové muškaři! Chtěl bych Vás informovat o tom, že jsou ještě volná místa na dva víkendové závody - Janusův memoriál a Západočeský pohár na řece Otavě, pořádané o víkendu 19. - 20.8.2017. Propozice najdete v odkazech/propozice. Jedná se o dva samostatně bodované závody ;) Přihlásit se můžete u Martina Vlka (sobotní závod) a Pepy Kanty (nedělní závod)! Těším se na videnou ;)
Luboš: Půlka sezóny je za námi a tak tady máte aktuální žebříček a doplněné propozice (!) :)
Luboš: (!) (!) (!) HANAK OPEN (!) (!) (!) Vážení kolegové kamarádi, na této adrese «link» najdete aktualizovaný seznam přihlášených týmů, kdo nezaplatí do konce června, bude nahrazen náhradníky.
Luboš: Doplněny všechny dostupné propozice a výsledky a žebříček je aktuální (!) (!) (!)
Tony: POZOR ZMĚNA!!! Mistrovství MRS Open přeloženo na 17.6. revír Jihlava 5C.
igor: Májový pohár - Květoňov - snížené startovné - 300,- Kč.
Luboš: Doplněny výsledkovky a propozice a je aktuální Žebříček (!) (!) (!)
Luboš: ODKAZY aktualizovány o propozice na Mistrovství MRS open a Doubrava cup a výsledky z polského závody Moszczanica cup (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ přidány propozice pro Jarní Květoňovský pohár a taky Jihlavský pohár. Do JUNIORSKÉ sekce přidány propozice pro Pohár města Bojkovic (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Jestřabický maraton dvojic a taky výsledky z letošních prvních dvou závodů (!) (!) (!)
veteran: Vzhledem k menšímu počtu přihlášených dvojic na Skalička Cup rušíme skupiny A a B, chytat budou všichni najednou. (!) J.Adam.
Luboš: Aktualizována složka DOKUMENTY - platný termínový kalendář a SaZ Řád (!) (!) (!)
Luboš: Jsou volné místa na závod dvojic na Skaličce. Brzy nebudou, kdo chce jet, přihlašujte na čísle: 605906093 (!)
Luboš: Dostaly se k nám první propozice na Pepíkovskou mušku (!) Naleznete v odkazech
Luboš: Moc děkujeme, bylo nám potěšením :) příště zase naviděnou
IgorP: Chtěl bych tímto poděkovat pánům Luboši Rozovi, Igoru Slavíkovi a Vítu Pavlackému za bezvadné přednášky a ukázky vázání na muškařském semináři v UH. Při jejich vystoupeních jsem se opět utvrdil v názoru, že borci, kteří něco opravdu umí, jsou ochotní, vstřícní a komunikativní lidé. Ještě jednou díky. :)
Tony: Tak když to není možné pod článkem "Komentář....", tak alespoň touto formou vyjadřuji podporu. Tony
Milan: Článek Milana Hladíka byl stažen, ale s jeho svolením je k přečtení na stránkách MK Bojkovice, kde není možnost diskutovat.
Luboš: Přidány a zapsány do žebříčku výsledky ze závodů Nebesák, Polička, Poslední pohár Květoňov a BLM. Žebříček by měl být tedy aktuální a měly by tam být všechny výsledky, co nám přišly (!) (!) (!)
Milan Hladík: Ahoj, minulý pátek jsme vysadil metrák a ve čtvrtek před Posledním pohárem vysadíme dva metráky kilových ryb a dva metráky třicetidekových, tak by to mohlo být celkem dobrý, tak kdo si chce ještě před zimou zazávodit, napište Davidovi, poslední volná místa ještě máme
David Říha: už se těším, až vyjde článek od vítěze podzimní Poličky :-)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Poslední pohár 2016 na Květoňově (!) (!) (!)
Luboš: Do odkazů přidány všechny výsledkovky co jsme obdrželi. pokud tam něco chybí, za včasu pošlete nebo reklamujte, občas nám něco uteče (!) (!) (!)

Chat pouze pro registrované! Registrovat oder Přihlásit


 
Traun - testování Hanák 2018
Napsal uživatel Luboš Roza   
Neděle, 18 Březen 2018 18:57

Již v listopadu minulého roku jsme s Romanem a Váňou koketovali s myšlenkou, že bychom mohli vyplnit povánoční volno rybářskou výpravou do Rakouska na řeku Traun. Vánoční shon ale naše plány zhatil a my museli výlet přesunout až na konec února tohoto roku. Shodou okolností na jeden z nejstudenějších víkendů této zimy.

Plni optimismu vyrážíme všichni tři odpoledne v pátek 23.2.2018 z Příbrami směr České Budějovice. První zástávka je totiž u Hanáků, kde kupujeme povolenky, bereme prototypy prutů, které budeme následující den v drsných alpských podmínkách testovat a hlavně se domlouváme s Frantou na čas odjezdu, protože Franta naší nabídce, na příjemně strávenou sobotu na rybách, neodolal. To jsme ještě ale nevěděli, jaké ryby Franta na strýmra s testovacím prutem Hanák Superb Sea Trout 8100 přesvědčí. Kolem osmé večer jsme již ubytovaní v Kaplici u našeho kamaráda Franty Kouby, který nám poskytl na tuto noc přístřeší a vyrážíme na večeři. Franta s námi na ryby bohužel nemohl, neboť šetřil síly na jeho výpravu na Nový Zéland, kam zanedlouho odjížděl… Po pizze jdeme s plnými žaludky navštívit Míru Čutku do jeho hospody, dáváme poslední pivo a slivovici a jdeme spát. Starším účastníkům zájezdu, kterým táhne na čtyřicet nebo už mají čtyřicítku dávno za sebou uvolňuji rozkládací gauč a uléhám na zem na dovezenou matraci. Jsem holt gentleman.

Je sobota 5:00 a my se potkáváme u kaplického Penny s Frantou Hanákem, který vyráží na můj vkus až nějak moc nalehko. Vypadá to, jakoby sebou neměl vůbec nic, když vidím v kufru auta naše nadité tašky. Všichni konstatujeme, že -12 stupňů není na rybařinu úplně ideální, ale nevzdáváme se. Cestou přes Linz a kolem majestátného jezera Traunsee probíráme vše možné i nemožné a Franta nám jako místní znalec popisuje všechny řeky v oblasti a jejich přítoky, na kterých se dá v okolí Bad Goisern rybařit. Teplota pomalu stoupá k příjemnějším mínus 3 stupňům, při kterých se u jezera na začátku revíru Goiserer Traun s Romanem převlíkáme a strojíme k ostrému testu novu řadu prutů Hanák Superb XP. Oba testujeme čtyřkové pruty v dékách 9 a 11 stop (já ho mám delší). Váňa s Frantou zaparkovali na konci revíru, došli do jeho poloviny a chytali pomalu po vodě. Váňa testoval čtyřkové XPéčko v deseti stopách a Franta strýmroval. Vody je málo, je zapadlá, ryby jsou ostražité a nám je zima. S novým prutem jsem se po několika minutách důkladně seznámil a už odhazuji francouzský návazec daleko přes proud a díky 11 stopám mušky v dálce pohodlně kontroluji. Ryby zatím nespolupracují a půl hodina bez záběru se mi zdá jako věčnost, ruce zebou a já dokola házím do první hlubší jámy pod jezerem, ze kterého Goiserer Traun vytéká… Záběr. Zásek! A už se veze! Můj první letošní lipan má něco přes 40 a já doufám, že ti větší ještě přijdou. A taky že jo! Sice čekám na další rybu skoro hodinu, ale stojí za to.  Vyhlídnu si jamku na druhé straně řeky, nabrodím do půlky, prvním hodem trefuji slibné místo v nátoku do jamky a během dvou vteřin přichází záběr. Po pětiminutovém boji mě již Roman fotí s kapitálním lipanem rovných 50cm, kvůli kterému jsem sem takovou cestu vážil. Stejně jako rtuť teploměru stoupá i moje nálada. Roman má v tuto chvíli taky dvě ryby a v rychlém sledu přidává kolem mostu do fabriky další dvě, duháka a menšího lipana. Roman mi nechává proudy pod mostem a míří k hluboké jámě pod nimi, kde ani v této křišťálové vodě není vidět na dno. Já přicházím v proudech o velkého duháka, který o kus obrovského kamene trhá čtrnáctku fluorcarbon od Hanáků. Měl štěstí lump jeden, že tam ten šutr byl, jinak bych ho dostal, protože tahle čtrnáctka už ve Slovinsku leccos vydržela.

Najednou vidím pod sebou Romana, jak zápasí s velkou rybou. Zdolává, podebírá a jdeme rychle fotit, ať máme na takovou rybu památku. V tom shonu nestíháme ani měřit, ale odhadujeme ho na půl metru. A sekli jsme se jen o dva centimetry, protože jak později z fotek na FB zjišťujeme, přemluvil ho zde asi před měsícem i Vlastík Otava. Od té chvíle mě začal Roman válcovat a postupně přidával další a další ryby. Jeho poslední dvanáctou rybou byl tmavě zbarvený duhák kolem 40cm, chycený na začátku „nového“ nadjezí. Já cestou chytil už jen dva lipany a o tři ryby jsem přišel. Ryby braly opravdu velice opatrně a při zdolávání proti silnému proudy se mi vyřízly.

Kolem poledne máme krásných 0 stupňů a začínáme se pod pěti vrstvami trochu potit, tedy alespoň já. Potkávám se s Váňou, který začal společně s Frantou chytat od zmiňované poloviny revíru. Váňa nové XPéčko řádně provětral. Po dvou menších lipanech zapřáhl a zdolal krátce za sebou 4 pěkně rostlé a nádherně zbarvené duháky. A to do té doby dle jeho slov na Traunu žádného duháka nechytl. Nutno podotknout, že s takovou rybí silou a kondicí se člověk v Čechách prostě nesetká… Frantovi strýmr dopoledne moc nefungoval a kolem poledne se stav jeho konta rovnal venkovní teplotě. Franta to ale vydržel, nevzdal se a chvíli po poledni to začalo přinášet své ovoce. A začalo to jednou kuriozitou v podobě lipana 51cm, kterému se zachtělo pořádného sousta. Odpoledne jsme se s nymfami začali trochu trápit, ale zato Franta, ten si začal odpoledne se strýmrem vysloveně užívat. Chytil v rychlém sledu z hlubokého táhlého proudu 5 duháků mezi 50-55cm. Nebudu lhát, když řeknu, že takhle rostlé a zbarvené duháky jsem zatím viděl jen na obrázku. Byli totiž opravdu jak malovaní. No posuďte sami! Ráno jsem Frantu litoval, že mu ryby moc nespolupracují a odpoledne jsem litoval sebe, že jsem taky nezkusil strýmra.

Tuhle výpravu lze shrnout jednou krátkou větou: Užili jsme si to! Bylo nakonec i o něco tepleji, než v Čechách a tak jsme úplně nepromrzli. Každý z nás chytil několik krásných i několik trofejních ryb a měli jsme možnost provětrat novou řadu prutů nejvyšší třídy a kvality Hanák Superb XP, při jejichž výrobě byl použit high Carbon v kombinaci s nanovlákny a nejlepšími dostupnými komponenty. V polovině roku by se měli XPéčka objevit na pultech obchodů. Chtěl bych poděkovat Frantovi Koubovi za ubytování, Romanovi, Váňovi a Frantovi za parádní výlet a budu se těšit brzo na viděnou!


Vojta Ungr


alt

alt