přihlášeníMuškařské závody.cz
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Zapnuto/Vypnuto Smajlíci Historie FAQ Kide Chat

Poslední Pred 2 měsíci

Luboš: Přidány propozice na Boat cup 2018 a taky na II.ligu skupiny A - jarní kolo (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na závod Doubrava cup 2018 naleznete v odkazech (!) (!) (!) «link»
Luboš: (!) (!) (!) POZOR, ZÁVOD PEPÍKOVSKÁ MUŠKA ZRUŠEN, z důvodu ledu (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete další propozice, tentokrát na Hanák Open 2018!!! «link» (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete aktuální PROPOZICE (!) (!) (!)
Luboš: Do DOKUMENTŮ jsme vložili konečný žebříček 2017 a taky předběžný TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ 2018 (!) (!) (!) :)
Luboš: První propozice na Pepíkovskou mušku, závod dvojic ve Skutči, jsou k nahlédnutí v ODKAZECH (!) (!) (!)
igor: Říčanská muška se v sobotu 21. 10. 2017 ruší. Nedostatečný zájem závodníků. :/
Luboš: Propozice na ŘÍČANSKOU MUŠKY naleznete v ODKAZECH (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Memorial Zdendy Forchtsama (!) (!) (!)
Luboš: V dokumentech naleznete propozice na MMZ a Nebesák (!) (!) (!) Výsledky aktualizovány a žebříček postupně doplníme :)
Luboš: Závody na Otavě - Janusův Memoriál a Západočeský pohár jsou kvůli absenci závodníků a kvalitě vody ZRUŠENY (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na I.ligu podzimní kolo nalezente v ODKAZECH (!) (!) (!)
Vojta Ungr: Ahoj kolegové muškaři! Chtěl bych Vás informovat o tom, že jsou ještě volná místa na dva víkendové závody - Janusův memoriál a Západočeský pohár na řece Otavě, pořádané o víkendu 19. - 20.8.2017. Propozice najdete v odkazech/propozice. Jedná se o dva samostatně bodované závody ;) Přihlásit se můžete u Martina Vlka (sobotní závod) a Pepy Kanty (nedělní závod)! Těším se na videnou ;)
Luboš: Půlka sezóny je za námi a tak tady máte aktuální žebříček a doplněné propozice (!) :)
Luboš: (!) (!) (!) HANAK OPEN (!) (!) (!) Vážení kolegové kamarádi, na této adrese «link» najdete aktualizovaný seznam přihlášených týmů, kdo nezaplatí do konce června, bude nahrazen náhradníky.
Luboš: Doplněny všechny dostupné propozice a výsledky a žebříček je aktuální (!) (!) (!)
Tony: POZOR ZMĚNA!!! Mistrovství MRS Open přeloženo na 17.6. revír Jihlava 5C.
igor: Májový pohár - Květoňov - snížené startovné - 300,- Kč.
Luboš: Doplněny výsledkovky a propozice a je aktuální Žebříček (!) (!) (!)
Luboš: ODKAZY aktualizovány o propozice na Mistrovství MRS open a Doubrava cup a výsledky z polského závody Moszczanica cup (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ přidány propozice pro Jarní Květoňovský pohár a taky Jihlavský pohár. Do JUNIORSKÉ sekce přidány propozice pro Pohár města Bojkovic (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Jestřabický maraton dvojic a taky výsledky z letošních prvních dvou závodů (!) (!) (!)
veteran: Vzhledem k menšímu počtu přihlášených dvojic na Skalička Cup rušíme skupiny A a B, chytat budou všichni najednou. (!) J.Adam.
Luboš: Aktualizována složka DOKUMENTY - platný termínový kalendář a SaZ Řád (!) (!) (!)
Luboš: Jsou volné místa na závod dvojic na Skaličce. Brzy nebudou, kdo chce jet, přihlašujte na čísle: 605906093 (!)
Luboš: Dostaly se k nám první propozice na Pepíkovskou mušku (!) Naleznete v odkazech
Luboš: Moc děkujeme, bylo nám potěšením :) příště zase naviděnou
IgorP: Chtěl bych tímto poděkovat pánům Luboši Rozovi, Igoru Slavíkovi a Vítu Pavlackému za bezvadné přednášky a ukázky vázání na muškařském semináři v UH. Při jejich vystoupeních jsem se opět utvrdil v názoru, že borci, kteří něco opravdu umí, jsou ochotní, vstřícní a komunikativní lidé. Ještě jednou díky. :)
Tony: Tak když to není možné pod článkem "Komentář....", tak alespoň touto formou vyjadřuji podporu. Tony
Milan: Článek Milana Hladíka byl stažen, ale s jeho svolením je k přečtení na stránkách MK Bojkovice, kde není možnost diskutovat.
Luboš: Přidány a zapsány do žebříčku výsledky ze závodů Nebesák, Polička, Poslední pohár Květoňov a BLM. Žebříček by měl být tedy aktuální a měly by tam být všechny výsledky, co nám přišly (!) (!) (!)
Milan Hladík: Ahoj, minulý pátek jsme vysadil metrák a ve čtvrtek před Posledním pohárem vysadíme dva metráky kilových ryb a dva metráky třicetidekových, tak by to mohlo být celkem dobrý, tak kdo si chce ještě před zimou zazávodit, napište Davidovi, poslední volná místa ještě máme
David Říha: už se těším, až vyjde článek od vítěze podzimní Poličky :-)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Poslední pohár 2016 na Květoňově (!) (!) (!)
Luboš: Do odkazů přidány všechny výsledkovky co jsme obdrželi. pokud tam něco chybí, za včasu pošlete nebo reklamujte, občas nám něco uteče (!) (!) (!)

Chat pouze pro registrované! Registrovat oder Přihlásit


 
ME 2017 – Portugalsko – Arcos de Valdavez
Napsal uživatel Luboš Roza   
Čtvrtek, 13 Červenec 2017 06:30

V letošním roce se konalo ME v muškaření v Portugalsku. Termín tohoto mistrovství byl 14.5 – 21.5.2017.

Podařilo se mi na toto mistrovství nominovat, a tak jsem se po tříleté pauze opět vrátil do reprezentace. Naše družstvo bylo ve složení: Lukáš Starýchfojtů, Tomáš Adam, Lukáš Jahn, Milda Hosenseidl a má osoba Ivan Vančura. Vzhledem k proběhlé situaci a změnám v LRU muška jsme na toto mistrovství jeli bez managera a bez trenéra. V podstatě jsem byl zvolen chytajícím managerem a kapitánem já.

Mistrovství bylo situováno v pro nás nové destinaci oproti předchozím. Dvě předchozí mistrovství se konala v jižnější části Portugalska a rozhodně nepatřila k těm závodům, kde by se chytalo nějak velké množství ryb. Byli jsme proto zvědaví, jaká bude nová lokalita.

Cesta do Portugalska proběhla bez větších problémů. Jediným menším zádrhelem bylo vyzvednutí již rezervovaných a zaplacených aut v Portu. Tento akt nás stál téměř 3 hodiny času a trochu nervů.

Na oficiálním hotelu jsme si vyzvedli povolenky, které mi pomohl zařídit a připravit Antonio Rodrigez.

Po ubytování se ve městě Arcos de Valdevez a večeři jsme se domluvili na prvním tréninku na druhý den. Rozhodnutí padlo na říčku Coura nad závodním úsekem.

Závodní tratě byly na řekách Vez – horním a spodním úseku, Coura, Olo a na jednom jezeře Falperra lake.

Kdybych měl stručně popsat revíry zvolené pro toto mistrovství, tak bych řekl řeky s křišťálově čistou vodou, které se v horních pasážích přibližovaly našim Čerťákům a ve spodních tocích to byly převážně „voleje“ a stojáky, které byly odděleny občasným proudkem nebo jízkem. Výskyt ryb je asi v celém Portugalsku velmi jednoduchý – parma, jakási forma tlouště a potočák. Potočáka jsem dal schválně až na poslední místo, protože nám připadalo, že těch je v řekách nejméně. Paradoxně to byla jedniná hodnotitelná ryba.J

První den tréninku jsme v podstatě každý zkoušel, co nás napadlo, s tím, že večer vyselektujeme nejúspěšnější vzory mušek. Rozvezl jsem kluky po toku a po třech hodinách jsme se sešli. Počet úlovků nebyl nikterak valný. Já chytil 1 rybu, Lukáš 1 rybu, malej Lukyn 6, Tomáš 5 a Milda 4. Chytali jsme hlavně nymfu, protože sběr nikdo z nás nezaregistroval.

Po krátké domluvě jsme se přesunuli na další řeku Vez pod závodní úsek. Vez je již opravdu velká řeka a několik kaskád dávalo tušit pěknou rybařinu. Po dvou hodinách chytání jsme však konstatovali úplný opak. V podstatě jsme chytli jen 2 hodnotitelné ryby v pěti lidech.

Večer vázání a porada kam druhý den. Rozhodnutí padlo na Vez nad závodní úseky.

Řeka Vez v horní partii velmi připomínala naše Čerťáky. Vysadili jsme Ogara a Mildu s tím, že zbytek týmu pojede proti proudu. Po další cca hodině a půl jsme se opět vrátili na místo, kde jsme nechali kluky. Dostali jsme se autem do míst, kam se podle mne podívá jen málo lidí a ještě méně cizinců a turistů. Řeku se nám opravdu nepodařilo najít, natož se k ní jakkoli dostat. To byl mimochodem obrovský problém na téměř všech řekách – jejich nedostupnost. Kluci se už vraceli k autu a každý nějakého toho pstruha chytil.

Od třetího dne tréninku byly předpovědi počasí nelichotivé – 3 dny deště téměř bez přerušení. I přesto jsme se rozhodli vyrazit na nejvzdálenější revíry – řeku Olo a alespoň se podívat na jezero Falperra, kde však bylo chytání zakázáno. Oba revíry jsou cca 135 -145 km od Arcos de Valdevez, takže to byl v podstatě celodenní výjezd.

Na řeku Olo jsme si museli koupit povolenky ve městě Mondo. Po cca hodině domlouvání se s někým, kdo téměř nemluví anglicky, jsme mohli vyrazit k řece. Chytali jsme opět nad závodním úsekem a každý si zde několik potočáků chytil. Předpovědi se vyplnily a přišlo velké ochlazení a vytrvalý déšť. Promočení jsme se přesunuli na jezero. To jsme si celé kolem dokola obešli. Aktivita ryb byla patrná. Podle informací, které se mi podařilo sehnat, zde byli nasazeni jen potočáci. U břehu jsme našli i několik desítek kusů, které byly těsně po vysazení a bojovaly o přežití.

Následující dva dny jsme díky vytrvalému dešti strávili na baráku vázáním. Jediným opuštěním ubytování byl nákup potravin ve městě. Při tom jsme smutně a s obavami pozorovali stoupající hladinu v řece Vez, která za tři dny stoupla téměř o metr. Můj portugalský kamarád Antonio mne uklidňoval, že pokud přestane pršet, řeky se vrátí do normálu a my si zachytáme.

Poslední den tréninku jsme se vypravili na řeku Azere, která je přítokem Vezu. Zde se nám podařilo ověřit si navázané mušky a chytit nějaké pstruhy. Po dvou hodinách jsme se přesunuli ještě na řeku Vez, kde to zase bylo slabší.

V neděli 14.5. jsme se přestěhovali na oficiální hotel. Po hodině dohadů jsme se konečně ubytovali.

Na první poradě se mluvilo hlavně o trénincích a jejich organizaci. Po poradě proběhlo oficiální zahájení v centru města, kde se představilo 12 evropských týmů a mistrovství bylo zahájeno.

Na oficiální trénink jsme se rozhodli jet hlavě na jezero, které bylo do této doby zavřené a neměli jsme možnost si něco vyzkoušet. Dopoledne tam byl Lukyn Fojt a odpoledne Lukyn Jáhn. Zbytek týmu se na jezero přesunul autem a přihlížel. Chytli se potočáci, kteří byli vysazeni pro toto mistrovství. V podstatě se nejvíce osvědčilo chytání s pomalou intermídou a hned po nahození valit roly-poly. Fungovaly nám hlavně přírodní mouchy.

Po poněkud komplikovaném návratu obou Lukášů z tréninku se konala porada a losování. Doufal jsem, že budu mít šťastnou ruku a že pro nás bude los šťastný.

Druhý den oficiálního tréninku jsme již jen vázali a dokončovali přípravy na hlavní závody.

Ráno jsme se všichni sešli u prvního autobusu, který se mnou odjížděl na jezero v 5:30. Takto jsme se scházeli každé ráno s tím, kdo odjížděl první..

Jezero se chytalo systémem dvou rotací – tedy tří hodinových kol. Já začal na poněkud uzavřeném místě, kdy Ital vedle mě stál na špičce poloostrova a já házel do vzdálenosti, kde on stál. Je třeba říci, že hodně záleželo na rotaci. Ryby se převážně chytaly na několika místech a pokud se podařila rotace, dalo se nachytat. Já rotoval trochu mimo tato místa, takže závod jsem ukončil na dvaceti rybách, což mi stačilo na 4. místo v sektoru. Ze začátku mi fungovalo to, co jsme natrénovali, ke konci závodu jsem již ryby hledal hlouběji. Ogar, který šel na jezero po mně, už chytal s trojkou potápkou.

Celkově jsme po prvním závodu byli třetí za Francouzi a Španěly, kdy výsledky byly poměrně vyrovnané.

Druhé kolo jsem se přesunul na Olo. Na této řece jsme dle informací měli vysazené potočáky. Závodník přede mnou chytil 18 ryb, což nebylo nic moc. Mně se na tomto úseku podařilo chytit 35 ryb, což mi přineslo 1. místo na tomto sektoru. Moc pěkně jsem si zachytal na klidném stojáku. Velmi pomalu jsem se olejem pohyboval, abych nedělal vlny, a odhazoval jsem nymfy na francouzovi co to šlo, a dařilo se mi tak pěkně potočáky odchytávat.

Druhé kolo pro nás bylo výsledkově trochu horší, nicméně jsme po dvou kolech byli na třetím místě. Po dvou závodech už bylo téměř jasné, že o prvenství si to rozdají Francouzi nebo Španělé. Oba týmy to daly svými výsledky všem najevo.

Třetí závod jsem byl na spodním Vezu. Cca 600 m dlouhý úsek, kde úrodných a chytatelných bylo cca 100 m. Po tříhodinovém trápení se mi zde podařilo slovit dva potočáky. Velmi jsem se obával výsledku. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že jsem třetí. Samozřejmě za Francouzem (14 ryb) a Španělem (11 ryb).

Po třech kolech jsme se stále drželi na 3. místě. Francouzi opět odskočili. Zezadu se na nás dotahovali Italové a Fini.