přihlášeníMuškařské závody.cz
Banner
Banner
Banner
Banner
Zapnuto/Vypnuto Smajlíci Historie FAQ Kide Chat

Poslední Pred 17 měsíci

Luboš: Přidány propozice na Boat cup 2018 a taky na II.ligu skupiny A - jarní kolo (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na závod Doubrava cup 2018 naleznete v odkazech (!) (!) (!) «link»
Luboš: (!) (!) (!) POZOR, ZÁVOD PEPÍKOVSKÁ MUŠKA ZRUŠEN, z důvodu ledu (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete další propozice, tentokrát na Hanák Open 2018!!! «link» (!) (!) (!)
Luboš: V ODKAZECH naleznete aktuální PROPOZICE (!) (!) (!)
Luboš: Do DOKUMENTŮ jsme vložili konečný žebříček 2017 a taky předběžný TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ 2018 (!) (!) (!) :)
Luboš: První propozice na Pepíkovskou mušku, závod dvojic ve Skutči, jsou k nahlédnutí v ODKAZECH (!) (!) (!)
igor: Říčanská muška se v sobotu 21. 10. 2017 ruší. Nedostatečný zájem závodníků. :/
Luboš: Propozice na ŘÍČANSKOU MUŠKY naleznete v ODKAZECH (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Memorial Zdendy Forchtsama (!) (!) (!)
Luboš: V dokumentech naleznete propozice na MMZ a Nebesák (!) (!) (!) Výsledky aktualizovány a žebříček postupně doplníme :)
Luboš: Závody na Otavě - Janusův Memoriál a Západočeský pohár jsou kvůli absenci závodníků a kvalitě vody ZRUŠENY (!) (!) (!)
Luboš: Propozice na I.ligu podzimní kolo nalezente v ODKAZECH (!) (!) (!)
Vojta Ungr: Ahoj kolegové muškaři! Chtěl bych Vás informovat o tom, že jsou ještě volná místa na dva víkendové závody - Janusův memoriál a Západočeský pohár na řece Otavě, pořádané o víkendu 19. - 20.8.2017. Propozice najdete v odkazech/propozice. Jedná se o dva samostatně bodované závody ;) Přihlásit se můžete u Martina Vlka (sobotní závod) a Pepy Kanty (nedělní závod)! Těším se na videnou ;)
Luboš: Půlka sezóny je za námi a tak tady máte aktuální žebříček a doplněné propozice (!) :)
Luboš: (!) (!) (!) HANAK OPEN (!) (!) (!) Vážení kolegové kamarádi, na této adrese «link» najdete aktualizovaný seznam přihlášených týmů, kdo nezaplatí do konce června, bude nahrazen náhradníky.
Luboš: Doplněny všechny dostupné propozice a výsledky a žebříček je aktuální (!) (!) (!)
Tony: POZOR ZMĚNA!!! Mistrovství MRS Open přeloženo na 17.6. revír Jihlava 5C.
igor: Májový pohár - Květoňov - snížené startovné - 300,- Kč.
Luboš: Doplněny výsledkovky a propozice a je aktuální Žebříček (!) (!) (!)
Luboš: ODKAZY aktualizovány o propozice na Mistrovství MRS open a Doubrava cup a výsledky z polského závody Moszczanica cup (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ přidány propozice pro Jarní Květoňovský pohár a taky Jihlavský pohár. Do JUNIORSKÉ sekce přidány propozice pro Pohár města Bojkovic (!) (!) (!)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Jestřabický maraton dvojic a taky výsledky z letošních prvních dvou závodů (!) (!) (!)
veteran: Vzhledem k menšímu počtu přihlášených dvojic na Skalička Cup rušíme skupiny A a B, chytat budou všichni najednou. (!) J.Adam.
Luboš: Aktualizována složka DOKUMENTY - platný termínový kalendář a SaZ Řád (!) (!) (!)
Luboš: Jsou volné místa na závod dvojic na Skaličce. Brzy nebudou, kdo chce jet, přihlašujte na čísle: 605906093 (!)
Luboš: Dostaly se k nám první propozice na Pepíkovskou mušku (!) Naleznete v odkazech
Luboš: Moc děkujeme, bylo nám potěšením :) příště zase naviděnou
IgorP: Chtěl bych tímto poděkovat pánům Luboši Rozovi, Igoru Slavíkovi a Vítu Pavlackému za bezvadné přednášky a ukázky vázání na muškařském semináři v UH. Při jejich vystoupeních jsem se opět utvrdil v názoru, že borci, kteří něco opravdu umí, jsou ochotní, vstřícní a komunikativní lidé. Ještě jednou díky. :)
Tony: Tak když to není možné pod článkem "Komentář....", tak alespoň touto formou vyjadřuji podporu. Tony
Milan: Článek Milana Hladíka byl stažen, ale s jeho svolením je k přečtení na stránkách MK Bojkovice, kde není možnost diskutovat.
Luboš: Přidány a zapsány do žebříčku výsledky ze závodů Nebesák, Polička, Poslední pohár Květoňov a BLM. Žebříček by měl být tedy aktuální a měly by tam být všechny výsledky, co nám přišly (!) (!) (!)
Milan Hladík: Ahoj, minulý pátek jsme vysadil metrák a ve čtvrtek před Posledním pohárem vysadíme dva metráky kilových ryb a dva metráky třicetidekových, tak by to mohlo být celkem dobrý, tak kdo si chce ještě před zimou zazávodit, napište Davidovi, poslední volná místa ještě máme
David Říha: už se těším, až vyjde článek od vítěze podzimní Poličky :-)
Luboš: Do ODKAZŮ vloženy propozice na Poslední pohár 2016 na Květoňově (!) (!) (!)
Luboš: Do odkazů přidány všechny výsledkovky co jsme obdrželi. pokud tam něco chybí, za včasu pošlete nebo reklamujte, občas nám něco uteče (!) (!) (!)

Chat pouze pro registrované! Registrovat oder Přihlásit


 
MSJ Polsko
Pondělí, 21 Červenec 2014 00:00

Oficiální stránky mistrovství světa k nahlédnutí ZDE ........    Aktuální stav vody v Polsku .......     Aktuální informace z radaru

 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

1.KOLO .....   2.KOLO .......   3.KOLO .......   4.KOLO .......    5.KOLO ........  KONEČNÉ

 

FOTKY z MS - nejsem profík,  tak to tak berte

Zahájení ......    Závod .........    Vyhlášení vítězů ........   Afterpárty


Je sobota ráno . Včera pršelo a řeky šly opět nahoru a teče bahno. To už je ale jedno . Všichni se balí a za chvíli vše skončí.
Vzpomínat ale bude na co. Děkuji všem za celý tým a podporu v bezmála čtyř pěti tisíc přístupech.
Loučím se i já doma ještě přidám nějaké fotky a můžu zase konečně v klidu na ryby

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ


1.MÍSTO USA,   2.MÍSTO POLSKO,    3.MÍSTO ČESKÁ REPUBLIKA1.MÍSTO  GABRIEL WITTOSCH USA,   2.MÍSTO   CAM CHIOFFI USA,   3.MÍSTO   SZYMON STAS POLSKOA oslavy začaly

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - ČTVRTEK   V.KOLO

Mistr světa 2014 : Gabriel Wittosch

Eliška 1

Filip 6

Fojt 4

Vojta 5

Vlčák 6

čekáme, ale pokud matematika funuje tak je to bronz.

Moucha mistrů a více mistrů věta. Na tohle se vyhrálo MSJ. Tohle je přívěs,  přitížená je na konec.Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - ČTVRTEK   IV.KOLO

Protesty se vyřešily v náš prospěch. 

 

14.15 zasedá komise rozhodčích a řeší se několik protestů.

Celkové výsledky zatím nejsou.

15.00 se ojíždí na fleky

Opět problém s výsledky. Započítali Libora a dali mu 9. ale chytal Vojta a dělal 1. Tak se to řeší. Celkové výsledky ještě nejsou

Zatím:

Vojta 2
Filip 2
Luky  3
Vlčák 3
Ela 7

Jinak amíci dělali pět jedniček


Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - STŘEDA  III.KOLO

Po včerejším černém úterním odpoledne přišlo trochu růžovější středeční ráno. Co bylo příčinnou včerejšího pádu z druhého na čtvrté místo ? U Vlčáka se z Bílého Dunajce
díky průtrži mračen stal kalný Dunajec. Během přípravy na závod začalo korytem proudit doslova bahno. Čtyři náhodné ryby rozhodly závod, ale ne v náš prospěch.
Tedy 0. Tedy 9 do bodování. Filip Spodní Dunajec – špatný flek. Ryby chytal, ale přes 25cm se nedostal. Čtyřikrát chyběli 2mm. Tedy 0. Tedy 9 do bodování.
Eliška horní Dunajec. Eliška zapsala dvě ryby na horním Dunajci. Smůla chytla ještě tlouště a dvě ostroretky přes 60cm, ale ty se nepočítají.
Taky si povodila hlavatku cca 15kg ale přívěs se chytil o kámen. Na první výskok to přívěs přežil ale druhý už ne. Umístnění 5. Libor má smůlu a zatím na výsledek čeká.
Čtyři ryby nakonec 7. Fojt nezklamal a večer s druhou jedničkou držel druhé místo. Zato dnes si „ užil „ spodní Dunajec. Dal čtyři ryby a to stačilo pouze na 6.
Stejně je na tom Včák se šesti rybami udělal 6. Ela na Bialce taky šest ryb a tam to stačilo na 4. Filip na horním Dunajci překvapil a dal 11ryb což mu vyneslo 2.
Střídající Vojta Vondruška Bílý Dunajec zvládl na jedničku a s osmi rybami udělal jedničku ( v ofiko výsledcích je chyba – budou opraveny).
V týmech jsme poskočili ze čtvrtého na třetí místo. Dnes je volné odpoledne a mlaďoši spí před usilovnou přípravou na zítřek. Tak držte palce.


 

 

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - ÚTERÝ  II.KOLO

 

Druhé kolo si nesedlo , ale zítra jedeme zase naplno

 

 

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - ÚTERÝ  I.KOLO


Voda je menší a čistější

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Pondělí

Dnešek byl ve znamení posledních příprav. Ráno jsme procházeli velký Dunajec pod přehradou. Stále proudí 70m3/s a je to hodně kalné. Odpoledne poslední trénink.
Večer je ještě jedna porada, ale zatím se chytá. Z přehrady jde 56m3/s . To zítra stáhnou na 25m3/s a tak se dá čekat něco kolem 50m3/s.
Eliška a Zorro si zítra ráno vychutnají velký Dunajec. Vlčák začíná na Bialce. Sváša jde na Černý Dunajec a Bílý Dunajec zůstal na Fojta.
Myslím , že mlaďoši jsou připravení i když pořád ještě vážou. Už jen trochu toho štěstíčka při tom losu.
Ranní kolo začíná v 8.00 do 11.00, druhé kolo je od 17.00 do 20.00. takže výsledky asi až v noci.

I když mám tyto stránky za velmi korektní a slušné, rád se s vámi podělím o radu „ co dělat v takovém případě „ jednoho našeho kamaráda.
„ V takom prípadě aké to je, je treba to tam jebať, jebať, jebať, jebať, jebať, jebať, jebať, …......................., až do okokotěnija „ .

 

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Neděle

Dnes v neděli 27.7.2014 zahájil v polském Nowém Saczu vicepresident FIPS Mouche Mário Podmanik XIII. Mistrovství světa juniorů v muškaření.
Bojovat o kovy nejcennější budou muškaři z Česka, Polska, Španělska, Francie, USA, Slovenska, Slovinska, Jihoafrické republiky a Finska.
Tak jak bylo řečeno v proslovech přejme hodně úspěchů a vlídnost přírody k těmto mladým muškařským nadějím.

Tak tohle je Dunajec pod přehradou dnes asi kolem šesté večer, cca 70 m3/s  - pátý závodní úsek

 

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Pátek - Sobota

Dneska: Velký Dunajec tekl velký a trochu kalný. Opět jsme zkoušeli vše. Něco šlo hůř, něco líp, a něco dost dobře. Však to znáte teď není vhodná doba o tom psát.  Tam je míra 25 a ryby jsou tam větší takže paráda. Ale od Miši Krebse se nám dostala zpráva že možná se velký Dunajec vubec chytat nebude, protože to má moc přítoků a teče velký. Vypadá to, že budem chytat nějaké malé říčky. Dneska jsme se byli podívat na jedné a tam zas na druhou stranu voda neteče. Ryby byli jen v hlubších místech a na velikost ryb přes 20 cm bylo těžké se dostat. Jinak to vypadalo jak Rajčjanka v Žilině ale menší. Vždycky splav, proudky a tišina a tak se to pořád střídalo.

Jinak zase pršelo dneska a honí se tu pořád nějaké bouřky. Uvidíme jestli zítra ještě půjdem chytat a jestli radši nebudem už jen vázat aby jsme byli připraveni na vše.                   Ela

No a já se pomalu taky balím a chystám odjezd aby mohlo být vše ON-LINE. Takže zítra zahajujeme.


Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Pátek : snad už svítá na lepší časy. Jak počasí tak i voda se začínají umoudřovat.
Snad i předpověď tomu napovídá.


Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Čtvrtek : voda opět stoupá,  Dunajec 158 m3/s

Včera jsme byli na Černém Dunajci. Mysleli jsme si že tam bude málo vody podle internetu, to možná bylo, ale bylo to docela hodně kalné,
ale i tak jsme nachytali. Tam jsou hlavně lipani takže to bylo fajn. Přes oběd byl ale strašný slejvák takže kdoví jak to všechno ještě bude.
Odpoledne jsme byli na Bílém Dunajci a tam teda teklo o hodně víc vody takže už to má do Svratky hodně daleko, ale byl čistý.
Nějaké rybky jsme pochytali dokonce i na různé způsoby . Jinak asi už máme docela vytipované mušky a taktiku.
Na trénink nás čeká už jen velký Dunajec a nějaká ta malá říčka. Dneska máme volno budeme celý den vázat máme co dělat je toho fakt hodně.

Bude to ještě zajímavé protože pořád prší a asi ještě bude.


Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Středa : Stav vody, počasí

Nějak se to komplikuje prší a voda stoupá a další doteče ze Slovenska. Nevypadá to vůbec dobře.
Na měrném bodu Dunajce teče běžně 15 - 20 m3.

Očima zkušených a znalých:

Normální stav odhad :  Dunajec 15 kubíků, Bialka 5 kubíků, Bialy Dunajec 3 kubíky, Czarny Dunajec 4 kubíky, Mszanka 1,7 kubíků.
Stav dnes ráno 7.00:  Dunajec 129 kubíků, Bialka 46 kubíků, Bialy Dunajec 18,9 kubíků, Czarny Dunajec 20,3 kubíků, Mszanka 1,7 kubíků. 

 

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - Trénink pondělí, úterý

Aktuální stav vody v Polsku

Ahoj
Takže včera (pondělí) jsme byli na Bílém Dunajci a tam to bylo fajn, je to taková větší Svratka, ale s o hodně větším proudem vody.
Kluci chytali na nymfu hodně ryb, já zkoušela suchou a to moc nechtěli.
Máme už nějaké vytipované mouchy takže docela dobré. Večer přišla docela bouřka a pršelo celou noc a ještě pršet má tak uvidíme.
Dneska (úterý) jsme byli na Bialce opět. Teklo ještě víc vody než v neděli ale čistá.
Ryby braly, ale chytali jsme hodně malých (pod 20cm). Jestli voda spadne tak to bude super,
když ne bude to hodně těžké na brození tedy aspoň pro mě. Ela


Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - ODJEZD

 

V sobotu odpoledne odjel náš juniorský tým na mistrovství světa do polského Noweho Saczu. Letos nás reprezentují samí krásní, staří ,
mladí muškaři. Eliška Marková s Lukášem Starýchfojtů jsou v týmu nejstaršími závodníky a letos jedou již naposled.
Filip Svašek, loňský bronzový medailista má ještě jeden rok před sebou. Tak jako v loni v týmu nechybí Libor Marienka s Martinem Vlkem.
Nováčkem je letos Vojta Vondruška.
Na postech nejvyšších a odpovědnost přebírající Martin Grun s Jirkou Pejcharem. Mládež již dorazila do místa dění a týden budou bičovat
tréninkové úseky a sbírat zkušenost na světový závod. V neděli se věnovali řece Bielke. Teď čekají Dunajce. Tak ať se daří

 

Mistrovství světa juniorů Nowy Sacz 2014 - INFORMACE, PROGRAM

 


 

 

Zdenek Marek, MdiM

 

Komentáře 

 
# Filip Apjár 2014-07-22 18:43
Držím palce, užíjte si to tam. Je tam spousta krásných velkých divokých ryb. Všechny zdravím. Filip Apjár
 
 
# Martin Musil st. 2014-07-23 12:57
Hm, zase se to komplikuje... Ale nevěšte hlavu, bude to pro všechhny stejné. Akorát je naprd, že pokud to bude opravdu velké, tak si to asi moc neužijete. Ale já věřím, že to ještě vyklesá... Času dost a pak to bude mazec. Držíme palce, přejem co nejhezčí muškaření.
Máca st.
 
 
# Martin Musil st. 2014-07-29 11:20
1.kolo super!!!! Makáme!!!
Amíci jsou dobří, ale my budeme lepší :-)
 
 
# Iva 2014-07-29 11:38
Tak na začátek doost dobrý, jen tak dál!!!! Makáme, makáme dál!!! držím všechny palce co mám!!! A díky Zdeňo za brisktní info!!!! super!!! Na ofiko stánkách to ještě nemají :-(!!!
 
 
# Igor Slavík 2014-07-29 12:31
Takže začátek vyšel. Super.
Držím pěsti dál.
Zdeňo, netiskneš si to sám, abys to měl rychleji než organizátoři?
 
 
# Vlčáci 2014-07-29 12:42
Parádní nástup.....tak popojedem dál, makejte a pevné nervy, držíme všichni palce a večer čekáme na další rychlé info...mějte se a ať se pořád daří, vy to dáte...hodně štěstí
 
 
# Iva 2014-07-29 13:00
no netiskne už to tam konečně mají taky :-)
 
 
# Šedivka 2014-07-29 19:13
Taky sleduju a fandim
 
 
# Martin Musil st. 2014-07-30 05:30
Oj, oj, oj... Copak se událo ve druhém kole... Taková smůla na losy, že by všichni (teda kromě Fojta) dělali 5. a hůř? Zatím jsem neviděl výsledky z 2.kola a jednotlivejch sektorů, ale jestli počítám dobře, tak akorát Fojt za 1. Eliška za 5. a ostatní tak museli louskonout průměr skoro 8 ...?
Hlavu vzhůru a otočit to !!! Amíci vypadaj fakt zase hodně dobře... Jestli tyhle mlaďochy (i z předchozích let) nakonec postaví na MS seniorů v Coloradu 2016, tak to bude se všema ouvej :-)
Tak makáme, držím palce, jdeme nahoru!!!
 
 
# Iva 2014-07-30 06:05
Tak druhé kolo nic moc az na Fojta, ale makame dal !!! Dneska to určitě vylepšíte !!!
 
 
# Eliška 2014-07-31 03:19
Moc děkujem!!!!!! Bojujem až do konce!
 
 
# Igor Slavík 2014-07-31 05:27
Smůlu jste si už vybrali. Teď to budou samý jedničky. Držím pěsti!
 
 
# Iva 2014-07-31 06:32
Tak čtvrté kolo rozlosováno, jen tak jsem mrkla kam jdou amíci a kam my a místa máme si myslím trošku lepší ale amíci to dávají všude :-)a poláci jsem ted ještě koukla a místa nic moc (uvažuji podle dosažených umístění v předchozích závodech :-D) No tak uvidíme jak se s tím mládež popere. A zase místo Libora chytá Vojta tak uvídíme.......
 
 
# Igor Slavík 2014-07-31 11:37
Každá placka se počítá!!! ;) Amíci v týmech jsou po 5 jedničkách už asi nedostižní, ale Luke Waterwalker - Lukáš Starýchfojtů by jim mohl pokazit radost v jednotlivcích. I když oni asi mají kapesní agregátory... ;)
 
 
# Zdeny MdiM 2014-07-31 12:22
Je to tu jako na divokém západě. Dnes nám dali asi neoprávněně 9. místo dvojky. Teď se řeší protesty. Ze včerejška na Vojtu, dnes Opět naše devítka místo dvojky a ještě si prý místní přepichávali fleky. Zjistil mezinárodní rozhodčí. Tak asi tak
 
 
# Martin Musil st. 2014-07-31 14:26
Ježíš :-( Co se to tam děje Zdeňo? Jak 2 x 9. místo 2. ???
To je nějaká legrace, za co? To maj Martin s Pejchym dost práce... :-(
Já včera odpo večerní sběr ve Vyšáku, dost dobrý... hodně málo potočáků pod 30cm... samý cepy :-)
Ale průběžné informace z Polska jsem měl od Páji a Ivči. Pořád na Vás myslím a držím pěsti.
Amíci jsou už jasní, ale podle průběhu závodu asi jednoznačně zaslouženě. Kor jestli dneska ve 4.kole 5 x za 1. Respekt... A to ještě ve flekách, který podle předchozích statistik vyhrávací být neměla...
Je potřeba udržet placku v týmech, což snad klapne. Je tam ještě šance na stříbro? Neznám celkové výsledky po 4.kole...
V jednotlivcích už má jakous takous šanci asi už jen Fojta, tak mu přeju extrovní los a medaili, třeba kompletaci sadičky z jun. MS (tzn. aspoň bronz), aby na tom byl jak taťka...
Držím moc, moc pěsti.
A asi to už tak trochu přeju i tomu amíkovi, co dal 4 x 1. - Gabriel Wittosh - respekt, asi po zásluze by měl být Mistr světa. Ale má za sebou silnýho kolegu Cama Chioffiho a ten mu to asi zadara nenechá :-) Tak uvidíme. Na něco Ti amíci přišli a šlape jim to fakt neskutečně...
Přeju našim do posledního kola šťastný los a pevný nervy...
 
 
# Tereza Rutová 2014-07-31 18:29
Tak jak to asi dopadlo? :) :D Jsem tak zvědavá a nervozní :D Snad našim štěstí přálo! :)
 
 
# Iva 2014-07-31 20:13
Je to tam - bronzová placka je doma!!!! Velikáááá gratulaceeee mlaďoši!!!!!!!! !!!!! Díky za repre všem celému týmu!!!!!!!!!!
 
 
# Martin Musil st. 2014-07-31 20:29
Gratulace celýmu týmu a poděkování za jistě bojovný výkon.
Gratulace taktéž letos až neskutečně dominantním mladým amíkům. I když oni jsou hodně nahoře v této kategorii už nějaký ten rok...
No a letos, jak je patrné ze Zdeňovo fotky - glajchy, žížaly, glajchy, a zase žížaly :-(
Šťastnou cestu domů a užijte si týmovou medaili!!!
 
 
# Iva 2014-08-01 08:11
Martine, koukala jsem na tu "mouchu" - je to vůbec v tomto případě ještě o muškaření, FIPS řeší délku francouze, velikost kuličky,........ a další podle mě nepostatné věci ale tohle nikdo neřeší - to už je snad podle mě přívlač :-).
 
 
# Martin Musil st. 2014-08-01 11:17
Ivčo, odpovědi viz níže :-D Ale je to jen a jen můj skromný názor :-)
Pánové ve FIPSu tomu jistě rozumějí mnohem lépe než já nebo kdokoli jiný zde na těchto stránkách... :-(
 
 
# Vlčáci 2014-07-31 20:37
Zdravíme celý tým, velká gratulace za ulovení placky, bylo to náročné, ale medaile je zaslouženě vaše...Ještě si vše užijte a šťastnou cestu domů.
 
 
# martin 2014-07-31 20:51
Jinak to psal Martin, nevím, kde se mi to "a" dostalo, to jsou asi ty roky..:-)
 
 
# Eliška 2014-07-31 22:22
Děkujem všem za podporu a gratulace :-) Byl to boj a i bronzová je nádherná určitě pro všechny! DÍÍÍÍKY!!!!!!
 
 
# Štěpánkovi 2014-08-01 04:49
Velká gratulace, super výkon v těch podmínkách.S podobnou mouchou vyhrál přece Honzík Oliva letos Klabavu ;-)
 
 
# Ivan Vančura 2014-08-01 06:16
velká gratulace celému týmu... :-)
Váňa
 
 
# jiri slintak 2014-08-01 09:04
na tu mouchu chytali i na MS, nikdy by me nenapadlo,ze to opravdu funguje :(
 
 
# Martin Musil st. 2014-08-01 10:55
Jakou mouchu? :-) Tohle moucha není a basta :-D U nás jsou naštěstí ryby normální :-) a takovýhle šílenosti je straší, jinak by nám to ti poláci a amíci nandali i tady u nás doma... :-)
 
 
# Iva 2014-08-01 09:58
Citace Martin Musil st.:
Hm, asi to tak bude :-) Přesto, i když jste na ty žoužele chytali taky, tak Ti amíci asi museli mít o dost lepší patterns... :-) Nebo kde je ta příčina, že převálcovali zbytek pole o takový parník?
Asi jejich varianta kalifornský žížaly - viz foto Zdeňa - byla pro nás a poláky až překvapivá... :-) Já totiž taky znám jen klasickou "polskou" glajchu, a ne tohohle "twistra" na jigovým háčku s koulí... :-D
Tohle je muška jak noha... FIPS Mouche vadí kde co: použití heavybody, polyleaderů, mikrokroužků, velikost a váha mušek, délka francouzských návazců, atd., atd...
Ale tyhle TWISTRY jsou muškařsky naprosto v pořádku ?!?!?! :-D :-D :-D Tohle podle mě nemá s muškou nic společnýho :-D
Směju se, až se za břicho popadám, na druhou stranu je to fakt smutnej příběh... :-(
Je vidět, že i naši mladí jsou doopravdy muškaři a nikoli vláčkaři, twistraři nebo jak bych to měl nazvat... Protože s tímhle chytat fakt asi neumíme :-D
Máca st.

přesně tak FIPSu vadí kde co ale toto neeee !!!!!!! :-(
 
 
# Zdeny MdiM 2014-08-01 16:41
Z místa dění. glajchy jsme měli a používali. Glajch je několik verzí a sám jsem jich asi 30 pořídil .Měli jsme glajchy od Miša. Můj názor je ten, že dát mouchu neznamená , že na ni hned začnu chytat ryby. Něco jsme na to pochytali, ale nebyla to pro nás hlavní moucha. Amíci a poláci chytali jenom tohle. Ale oni s tím uměli chytat. Bylo to jiné vedení, jiné ohazování vody. Amíci jsou vynikající, a ještě měli štěstí na fleky. V posledním kole měla Eliška amíka vedle sebe. Oběma sbíraly ryby. Amík je na suchou nebyl schopný nachytat tak glaichoval. A v ten moment už nebyl za hvězdu a Ela ho zařízla. Jenže ve čtvrtek odpoledne , byl první den kdy se dalo sušit. Jinak se chytal jen strýmr nebo nymfa.A to byla velká voda na jejich mlýn.
Vezmu li v úvahu i to že tu amíci trénovali v době kdy tekla stejná voda jako teď tak to zmákly na všech frontách. Možná , že toto je signál začat to dělat trochu jinak. Obzvlášť v době kdy na nějakou dobu bude repre postrádat talenty typu Fojta.
 
 
# Martin Musil st. 2014-08-01 17:59
Jo, jo, Zdeňo, příspěvek se kterým jenom souhlasím...
Napsal jsem výše, že s tímhle asi chytat zatím fakt neumíme a je mi jasný, že se to muší vodit jinak... V případě "normálního" chytání, by to ti amíci asi tak jednoduchý neměli. Ale to, že jsou v posledních letech celkově v této kategorii před námi o vlak je neoddiskutovate lný fakt a musíme jim k tomu pogratulovat. Dokazovali to, co si pamatuji, už od šampionátu v Itálii, kdy 3 x od té doby zvítězili a porazit je se podařilo jenom týmu ve Francii, kde ale zase my brali zlato v družstvech a zlato i stříbro v jednotlivcích (ml. Mácík a ml. Fojta)... Tam to chytání bylo možná těžší, hlavně úplně jiný a tak jednoduchý to neměli. Ale pokud si pamatuji, tak v jednotlivcích celej závod vedl amík hodně s přehledem a neustál to až na jezeře, kde totálně vyhučel navzdory tomu, že to jezero bylo tak nějak ze všech sektorů nejsnazší. A tak se v jednotlivcích nahoru dostali na první 2 fleky naši kluci... Takže i v těch těžkejch francouzskejch podmínkách opravdového muškaření, včetně velmi jemné suché mušky, nám šlapali těžce na paty... A to nemluvím o Itálii, kde se s vysazenejma potočákama srovnali asi o 1000% líp než my jako tým (zase teda krom ml. Fojta, kterej tam vyhrál)... Družstvo ale totál vyhučelo, jak všichni víme a to se mluvilo o tom, že to byl jeden z nejsilnějších týmů v jun. historii vůbec, kterej měl Milan Čubík k dispozici...
A teď k Tvému poslednímu dovětku. Souhlas totální... Proto je nutně třeba, aby se např. Tvoje holky, Terka Rutů, atd. začaly věnovat jiným věcem než je chytání ryb a začaly vychovávat mladé Fojty, Kalívoďáky, Chlumáky a další... :-D
To víš, my 2 už máme svůj úkol splněn :-D
Ale já až takovej strach nemám, on se zase někdo vyvrbí. Skupina okolo Standy Bláhy a jeho práce s dětma, Pejchy a jeho havět v Chotěboři, monfisháci v Práglu, aktuálně nevím jak v Bojkách, atd... Ono se to vystříbří, pořád myslím, že takovou základnu mladých jako máme my, ve světě dlouhodobě nemá nikdo... Fakt to sleduju. I Igor teď nemá čas na nic jinýho než jezdit s malým Teošem po rybách :-) a za 2-3 roky se uvidí...
Dělat to ale ve skoro profi levelu aktuální práce amíků a týmu okolo jejich repre, na to nemáme prostředky, aspoň teda my na svazu. Něco o jejich grupě vím a věř že vím o čem mluvím...
To ale neznamená, že bychom měli říkat, že něco nejde nebo usnout na vavřínech a že by se některé věci nedaly udělat líp. Od toho tady máme Vás "Komisi pro mládež", tak analyzujte, diskutujte a zkuste přijít s nějakými pozitivními návrhy, které by to potlačily někam dopředu, abysme těm klukům americkejm už nekoukali z takový dálky do zádele :-)
Máca st.
 
 
# Zdeny MdiM 2014-08-02 06:34
Dík Máco. Na dědu se ještě necejtim, zabrat budeme muset všichni. Včera jsme to oslavili bez ztráty květinky. Asi se tu vytvořila úžasná parta všch závodníků a trenérů. A dokonce amíci patřili k těm nejpříjemnějším . Obzvláště novopečený mistr světa Gabriel. Úžasný kluk. Nové kontakty , nové zkušenosti.
 
 
# martin 2014-08-02 06:03
Možné je vse, a nic není všespasne, ale myslím, ze Amicci "udělali" v posledním kole pět ledniček nebo se pletu? Patrně se tedy nechytil Zdenale, ale i tak mu to stačilo.. Nikdo nezpochybňuje, ze jsou Cesi lepsi muskari!:-) Nicméně strategie je strategie..:-)))
 
 
# Zdeny MdiM 2014-08-02 06:29
Ve čtvrtek odpoledne - poslední kolo se změnili podmínky a už jim to tolik nešlo. Udělali jen jednu jedničku. A nebo taky už to měli na háku.
 
 
# Martin Musil st. 2014-08-02 11:46
Cos tím chtěl říct Mates? Když jsme lepší muškaři, ale strategie je strategie... :-)
Vysvětluji si to správně, že jsme neměli správnou strategii nebo snad někdo z našich závodníků strategii nedodržel?... :-D
To pak nevím, na čí hrb to padne, že ti kluci americký byli až o tolik lepší... :-D
Ne, nic, dělám si srandu :-) Doufám, že už jste šťastně a v pořádku všichni dorazili domů a že všichni v pohodě přežili ten v náznaku Zdeňou popsaný oslavný večer, který stál určitě za to... :-)
 
 
# Luboš Roza 2014-08-02 17:41
Vsem velke gratulace, je to placka ! Taky diky Zdenymu za ,,superreport" v nadcasove rychlosti :-)
 
 
# Jindrich Smolik 2014-08-02 18:04
Předem mého příspevku gratuluju k placce... A k tý mouše nemouše jak tu říká starej Máca bohužel je to tak a vyhráli na to, ale je třeba na to začít chytat, protože co teď vidím tady v USA ve městech Vail a Beaver Creeku na těch řekách kde bodou přístí rok junioři a 2016 chlapy, tak tu na to chyta bohužel každý druhý amík... Ale je pravda že nikdo tu nechyta na francouze... Zkoušel jsem tahat z průvodců a v rybářských krámech z lidi, kde budou přesně revíry, ale nikdo to neví a říkají že to bude překvapení pro všechny.
 
 
# Martin Musil st. 2014-08-03 04:53
Zdravím Jindro, doufám, že můžu tykat :-)
Nechci jakkoli předjímat, jak a na co se bude chytat v Coloradu příští rok a napřesrok na obou MS... To, že tam každej druhej chytá na "žížaly", myslím, že nic neznamená. Myslím, že záleží na stavu vody, čistotě, apod. Nikdy jsem tam nebyl, ale snad se tam za 2 roky s tím týmem ukážu :-)
Každopádně i my už nějaké info máme... Hlavně ze závodů, které se v té oblasti a snad i na řekách, kde ta MS mají proběhnout, konají. Jedná se o každoroční America Cup... Kluci od nás z Jč se ho zúčastnili vloni. Nedopadli úplně nejlépe (5.místo), ale propadák to taky úplně nebyl. Vyhráli to loni právě mladí američtí junioři. Ale nemám informace o tom, že by chytali na ty žoužele... Naopak naši kluci mi říkali, že chytali prakticky stejně jako my, s tím, že jsou hodně šikovní ve všech "muškařských" směrech. Jinak tam údajně fungovali naše běžné metody a mušky, které používáme i jinde na světě. Dle jejich sdělení šlo jen o to, že to tam absolutně neznali, nevěděli, kam jít pořádně potrénovat, rady v krámech od prodavačů, průvodců, apod. byly velmi "okleštěné". Navíc byl obrovský rozdíl v tom, jestli chytali v tzv. public vodě, kde může chytat kde kdo... nebo se dostali do nějakých privátních, klubových úseků... Pak to byla úplně jiná písnička... Mazec, spousta i velkých ryb... Na celou přípravu tam neměli moc času a v samotném závodě už toho moc zkoušet nejde...
Všechno, co jsem napsal potvrzuje i to, že náš dlouholetý kamarád, ital Sandro Soldarini, který se tam s touhle partou Jč závodníků s Frantou Hanákem přihlásil k tomuto ročníku, tam sám byl už mnohokrát roky předtím. A i ten America Cup vyhrál (nevím, jestli 1 nebo víckrát), vždy s takovou mezinárodní sestavou (Marek Walczyk, Tod Oishi, Micheal Drinan, apod...) A máme potvrzeno, že se tam chytá běžně stejně jako u nás a on fakt jiný mouchy než my nemá... Nicméně to samozřejmě nevylučuje, že by tam ty žoužele mohly fungovat a možná líp než naše běžné vzory...
Co je ale hodně důležitý a proč tohle všechno vlastně píšu... Jestli jsem správně pochopil z Tvého příspěvku, tak bys mohl být "místním znalcem". Takoví lidé, rybáři a kontakty jsou pro nás to nejcennější, dá se říct, že ve fázi přípravy prakticky to nejdůležitější ze všeho...
Ty tam nějak žiješ, pracuješ nebo seš tam krátkodobě? Pokud bys byl ochoten nám jakkoli poradit, dát tipy, cokoli zjistit nebo i pomoct, to bychom opravdu uvítali a ocenili. Týká se to hlavně přípravných týdnů před šampionátem - tip na nějaké normální ubytování pro družstvo (nepříliš drahé :-D) někde poblíž závodních a tréninkových řek. Tipy kde potrénovat, sehnat povolenky, jak se tam dostat, apod. Prostě cokoli. To by nám opravdu moc a moc pomohlo. Jak juniorům, tak po nich v r.2016 nám "důchodcům" :-) Když takovéhle výjezdy připravuju, už mnohokrát mi hodně pomohla náhoda. Např v r.2008 na NZ seznámení s rodinou čechů, žijících na NZ přes 30let. A dodneška jsme, troufám si říct, velmi dobří přátelé se vším, co k tomu patří... Tehdy nám Petr Taufer před MS na NZ moc a moc pomohl. Ne že by nás učil chytat, to si myslím, že naši kluci umí... :-) Ale s rúznými radami, tipy, s lodí na jezeře, atd., atd. A taky si troufám říct, že titul Mistrů světa v družstvech i jednotlivcích pro Marťase Drožů (včetně Fojtovo bronzu) odtud z NZ patří i jemu s Maruškou, jeho právoplatnou manželkou :-)...
Takže, pokud bys mohl a byl ochoten jakkoli pomoci, poradit, byli bychom moc a moc rádi. Klidně soukromou zprávou. Kontakty na mne jsou zde:
@: macamusil@sezna m.cz, tel.: +420 724 410 862
Zatím díky moc. Byl bych moc rád, kdybychom se nějak spojili... Češi si maj ve světě pomáhat :-)
Zdraví
starej Máca
 
 
# Larue 2016-06-06 17:27
Aw, this was an incredibly nice post. Taking a few minutes and actual effort to generate a good article… but what can I say… I hesitate a lot and don't seem to get anything done.Look at my site: bielizna damska: http://bit.ly/1UBzoRx
 Copyright © 2010 Muškařské závody.cz, all rights reserved. Grafika a tvorba Edata.